Vyriausybė su ekspertų taryba svarstys galimybę švelninti karantiną – Kas vyksta Kaune

Vyriausybė su ekspertų taryba svarstys galimybę švelninti karantiną

BNS 2021/01/18 08:03
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė su ekspertais pirmadienį peržiūrės karantino režimo ribojimus. Pasak premjerės atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, pirmadienį per bendrą Vyriausybės ir patariamosios ekspertų tarybos posėdį ekspertai pateiks naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso infekcijos duomenis bei tendencijas.

„Su sveikatos ekspertais bus svarstoma, ar gali būti švelninamos karantino sąlygos, jei gali būti, tai kurios ir nuo kada“, – BNS sakė ji.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, bus įvertinti pirmųjų dviejų šių metų savaičių rodikliai.

„Planuojame pirmadienį bendrą Vyriausybės narių ir Ekspertų tarybos narių pasitarimą, kuomet apžvelgsime dvi savaites jau šių metų pilno tokio darbinio režimo be jokių išeiginių ir didelių švenčių, o tik su normaliais savaitgaliais, kur jau tikrai tą dinamiką galima vertinti kaip daugiau ar mažiau ką nors parodančią“, – praėjusią savaitę Seime sakė ministrė pirmininkė.

Anot jos, pirminiu vertinimu, judėjimo tarp savivaldybių ribojimai davė gerą efektą, gyventojų mobilumas smarkiai sumažėjo, mažiau užsikrečiama COVID-19.

„Dabar būtų labai svarbu to efekto nepamesti, nes yra viena aplinkybė, dėl kurios mes tuo pačiu metu, matant gerėjančią statistiką, vis dėlto turime pagrindo nerimauti. Tai yra tie nauji viruso štamai, kurie, jeigu įsisuktų Lietuvoje, na, jie linkę labai sparčiai plisti, ir tada mes nuo gana aukšto nuokalnės taško pradėtume vėl kopti į viršų, ko tikrai norėtume išvengti“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, Vyriausybė diskutuos, kokių aplinkybių ir papildomų sąlygų reikia, kad būtų galima dalį mobilumo ribojimų panaikinti ir tuo pačiu išvengti žmonių susibūrimų pajūryje, kurortuose.

Dėl spartaus koronaviruso plitimo antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną. Gruodžio viduryje jo sąlygos gerokai sugriežtintos: uždarytos daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai tiek namuose, tiek viešose vietose.

Toks karantino režimas nustatytas iki sausio 31-osios.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA