Kauniečiai nerimauja dėl šąlančios gulbės ant Kauno marių ledo – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai nerimauja dėl šąlančios gulbės ant Kauno marių ledo

Skaitytojų nuotr.

Lauke vyraujant spengiančiam šalčiui, kauniečiai pastebėjo, kad laukiniams paukščiams iškyla bėdų. Vieną nelaimėlę užfiksavo ant Kauno marių, čia atrodo, kad ant ledo įšalo gulbė. Skaitytojai klausia, kur reikėtų kreiptis ir kaip padėti šiam laukiniui paukščiui.

„Viduryje Kauno marių sėdi prišalusi gulbė… Nežinau kur kreiptis, gaila paukščio, mirtinai sušals“, – šeštadienio pavakarę rašė skaitytojas.

Anksčiau aplinkos ministerija yra pranešusi, kad žmonės, sunerimę dėl laukinių paukščių, skambina tvirtindami, kad šie paukščiai yra prišalę prie ledo, ir reikalauja kuo skubiau vykti jų gelbėti. Tačiau tik retais atvejais, pasak gamtininkų, tas nerimas yra pagrįstas.

Dažniausiai gamtos apsaugos pareigūnai, pagal žmonių pranešimus nuvykę į vietą gelbėti paukščių, rizikuodami gyvybe eina ant ledo, o gulbės pakyla ir nuskrenda arba tiesiog pasitraukia kuo toliau nuo žmonių.

Pastebėjus ant ledo stiprius ir sveikus paukščius, tikrai nereikia skambinti gelbėtojams. Gulbės dar daug kur neskuba išskristi į žiemavietes, nes įprato, kad jas maitina žmonės. Kai kas lesalą neapsisprendusiems migruoti paukščiams neša ir dabar. Įsitikinti, ar gulbės yra sveikos, galima joms nuo kranto pasiūlius lesalo.

Kas kita – sužeisti, paliegę, skristi negalintys paukščiai, kurie pasilieka ant ledo ir tuomet, kai sveikieji išskrenda. Jie negali susirasti maisto, alksta ir šąla.

Aplinkos ministerija primena, kad apie visus sužeistus, sergančius gyvūnus, kuriems reikia pagalbos, žmonės turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA