Nufilmavo ekstremalą, bandantį pereiti ledu pasidengusį Nemuną – Kas vyksta Kaune

Nufilmavo ekstremalą, bandantį pereiti ledu pasidengusį Nemuną

Nors gyventojai bando pasidžiaugti žiema, tačiau apie kai kurias ekstremalias veiklas reikėtų pagalvoti du kartus. Birštone sekmadienį užfiksuotas asmuo, bandantis pereiti ledu pasidengusį Nemuną, tačiau ugniagesiai gelbėtojai siunčia žinią, kad tai gali būti itin pavojinga pramoga, o taip elgtis yra neatsakinga.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos budintis ugniagesys, šiuo metu ant vandens telkinių bandyti lipti gali būti labai pavojinga, dėl buvusių oro sąlygų.

„Nors pastarosiomis dienomis vyravo dideli šalčiai, tačiau prieš tai turėjome daug sniego. Būtent sniego sluoksnis neleidžia susidaryti stipriam ledui ant vandens telkinių, todėl šiuo metu ledas yra itin netvirtas ir labai pavojingas“, – komentavo budintis pareigūnas.

Ugniagesys taip pat pakomentavo, kodėl lipti ant ledu pasidengusių upių yra dar pavojingiau, nei ant stovinčio vandens telkinių.

„Dėl upės tėkmės, ledas nepasidengia vienodai. Palei krantus, kur vandens gylis mažesnis, ledas gali būti tvirtesnis, tačiau viduryje, kur srovė yra stipriausia, dažniausiai vandens temperatūra neatšąla taip greitai ir ledas šioje dalyje būna gerokai silpnesnis. Tikrai nerekomenduotina šiuo metu vaikščioti ant ledu apsitraukusios upės“, – komentavo jis.

Per užšalusį Nemuną einantis žmogus / Kas vyksta Kaune nuotr.

Žvejams, bandantiems lipti ant ledo patariama tikrinti ledą su turima įranga, taip pat turėti būtiną saugumo įrangą, smeigus, neskęstančius drabužius ir kitas priemones, kad žvejyba būtų saugi.

Gyventojams patariama vengti lipti ant šąlančių ežerų, tvenkinių ar upių, nes ledo sluoksnis šiuo metu yra itin pavojinga.

Taip pat į portalą kreipėsi ir kauniečių šeima, kuri dar kartą norėjo perspėti visus pramogautojus, kad ledas nėra tvirtas ir kad dėl savo pačių ir šeimos saugumo nederėtų lipti ant užšalusių vandens telkinių.

„Žmonės turėtų būti labai atsargūs, nes ledas nėra toks stiprus kaip gali pasirodyti. Nelabai toli nuo kranto, kur atrodo saugu vaikščioti ir žaisti, daug kas taip ir daro, mano vyras su mergaite įlūžo. Pasirodo yra silpnesnių vietų ant ledo. Tai, kad išvengti nelaimės kažkam, linkėčiau labai apgalvoti ar ant ledo apskritai lipti verta“, – rašė apie laimingai pasibaigusią nelaimę kaunietė Toma.

Primename, kad vakar dieną Kauno apskrityje gelbėtojai vyko gelbėti net 3 žmones, kurie įlūžo į vandens telkinius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.