Pradedamas šventinis Kauno pastatų įžiebimas – Kas vyksta Kaune

Pradedamas šventinis Kauno pastatų įžiebimas

Artėjant Laisvės gynėjų dienai, kauniečių dėmesį patraukė Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, kuri nušvito trispalvės spalvomis. Nors mieste grandiozinės jubiliejinės laisvės minėjimo šventės nebus, dėl karantino ribojimų, tačiau gyventojai kviečiami paminėti iškilmingą dieną kitokiais būdais.

Miestas prieš savaitgalį jau papuošė Laisvės alėją, kurią padabino trispalvių jūra. Toliau kuriant šventinę nuotaiką, Kauno savivaldybė anksčiau pranešė, kad minint Sausio 13-ąją buvo nutarta apšviesti dar kelis ryškius miesto objektus.

Be Kauno Kristaus prisikėlimo bazilikos, taip pat bus apšviestas VI forto kryžių kalnelis ir Simono Daukanto pėsčiųjų tiltas, vedantis į Nemuno salą.

Taip pat Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, sausio 12 d., bus aplankyti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kauniečių amžinojo poilsio vietos. Tito Masiulio kapas Petrašiūnų kapinėse ir Juozo Vaidoto kapas Romainių pirmose kapinėse.

Kviečia prisijungti pilietinėje akcijoje

Jau keturioliktą kartą vykstanti pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ kviečia prisiminti 1991-ųjų akimirkas, Lietuvos gyventojų vienybę ir parodytą pasiaukojamą ryžtą prieš agresorių, ir pagerbti žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą.

Norintys dalyvauti iniciatyvoje, visi kartu, visoje Lietuvoje, sausio 13 d. 8.00 valandą kviečiami dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA