Kaune užfiksuotas pirmasis paukščių gripo atvejis naminiame ūkyje – Kas vyksta Kaune

Kaune užfiksuotas pirmasis paukščių gripo atvejis naminiame ūkyje

BNS 2021/01/08 18:24
Asociatyvi / DELFI / A. Didžgalvio nuotr.

Penktadienį didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejis Lietuvoje patvirtintas ir naminių paukščių ūkyje, kur laikyti 27 paukščiai.

Tai pirmas Lietuvos istorijoje atvejis, kai gripas nustatytas naminių paukščių ūkyje, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Įtarimų dėl ligos kilo Kaune, Petrašiūnų rajone, Amaliuose esančiame mažame ūkyje staiga nugaišus kelioms vištoms ir kalakutams. Ištyrus gaišenų mėginius, patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas.

Aplink ligos paveiktą ūkį yra nustatytos apribojimų ir stebėsenos zonos, likę gyvi paukščiai bus saugiai sunaikinti, o laikymo vieta išvalyta ir dezinfekuota.

Be to, Klaipėdos ir Raseinių rajonuose rastos nugaišusios keturios gulbės nebylės, užsikrėtusios paukščių gripu. Anksčiau laukinėms gulbėms virusas buvo nustatytas 2017 metais.

Siekiant nustatyti, ar virusas susijęs su Europoje plintančiu šiuo paukščių gripu, mėginiai bus išsiųsti į Europos Sąjungos laboratoriją papildomiems tyrimams.

Pernai dėl Europoje plintančio paukščių gripo viruso, pasireiškusio tiek laukiniams paukščiams, tiek ir naminių paukščių ūkiuose, teko nugaišinti beveik 9 mln. naminių paukščių. Pernai gripas nustatytas 16 Europos šalių, daugiausiai protrūkių kilo Vengrijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA