Vienas gražiausių Lietuvos senamiesčių – kupinas neatrastų perlų – Kas vyksta Kaune

Vienas gražiausių Lietuvos senamiesčių – kupinas neatrastų perlų

Jėzuitų vienuolynas/ Organizatorių nuotr.

Gamtos ir kultūros paveldo objektus pristatantis projektas „Keturios sostinės“ šį kartą, pasibaigus karantino ribojimams, siūlo pasižvalgyti po Vilniaus apylinkes. Lietuvos sostinė, be abejo, gausi lankytinų objektų, kurie turi savo istorijas ir yra savaip įdomūs. Tačiau Vilniaus senamiestis – ypatinga vieta. Tai – vienas iš gražiausių Europos senamiesčių, kuriuo žavisi tiek turistai, tiek ir vietiniai gyventojai. Jis taip pat įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Dažniausiai lankomi Vilniaus senamiesčio objektai, ko gero yra Vilniaus universiteto pastatų ansamblis ir Aušros vartai. Tačiau ir be šių įspūdingų objektų senamiestyje yra kitų ne ką mažiau įdomių, bet mažiau žinomų statinių.

Jėzuitų vienuolyno pastatai – 17 amžiaus pradžią siekiantys istoriniai reliktai. Šv. Kazimiero bažnyčios bokštas senamiesčio panoramoje išsiskiria savo aukštu kupolu, kurį juosia kunigaikščio mitra. Be, abejo, ši bažnyčia jau yra mačiusi ir šilto, ir šalto, išgyvenusi ne vieną karą, sugriauta ir vėl atstatyta.

Jėzuitų vienuolynas/ Organizatorių nuotr.

Turtingiausių Lietuvos didikų Radvilų rūmai – vienas įspūdingiausių Vilniaus pastatų, iškilęs čia dar 16-ame amžiuje ir beveik keturis šimtmečius priklausę tai pačiai giminei. Šiuo metu juose veikia Lietuvos dailės muziejus.

Švenčiausios Trejybės Bažnyčią su varpine vietoje čia buvusios medinės koplytėlės dar 16 amžiaus pradžioje pastatė Lietuvos didysis etmonas Konstantinas Ostrogiškis kaip padėką Viešpačiui iš pergalę Oršos mūšyje. Tai yra vienintelė unitų bažnyčia Lietuvoje. Įdomu, kad pamaldos ten vyksta kasdien, tačiau jos vyksta ukrainiečių kalba.

Apsižvalgę po Vilniaus senamiestį, pastebėsite, kad kiekviena bažnyčia ar dvaras, o gal ir pastatas turi savo istoriją. Verta tiesiog paklaidžioti jo gatvelėmis ir paieškoti „perliukų“, tačiau nepamirškite – karantinas Lietuvoje įvestas iki sausio 31-osios.

Gamtos ir kultūros paveldo objektai apjungia keturis Lietuvos istorinius miestus – Lietuvos sostinę Vilnių, laikinąją sostinę Kauną, pirmąją sostinę Kernavę, ir antrąją sostinę Trakus. Daugiau apie projektą čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA