Pusę rungtynių priešinęsi pasvaliečiai krito prieš aukštesnę pavarą įjungusį „Žalgirį“ | Kas vyksta Kaune

LKL.lt inf. 2021/01/05 19:54
„BC Žalgiris Kaunas“ „Facebook“ nuotr.

Citadele KMT trofėjaus gynybą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pergalingai. Ketvirtfinalio seriją Martino Schillerio auklėtiniai pradėjo užtikrinta pergale 98:82 (25:26, 28:24, 23:17, 20:13) prieš namuose žaidusią Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

Atsakomasis šių komandų mačas bus žaidžiamas sausio 18-ąją Kaune. Į Panevėžyje vyksiančias Citadele KMT finalo ketverto kovas pateks geresnį įmestų-praleistų taškų santykį po dvejų rungtynių turinti ekipa, rašoma Lietuvos krepšinio lygos internetinėje svetainėje.

Kauno ekipoje didžiausią indėlį į pergalė įdėjo Joffrey Lauvergne’as, pelnęs 22 taškus. Augustine’as Rubitas aikštę paliko su 15, Marius Grigonis pridėjo 14, Paulius Jankūnas – 13, Artūras Milaknis – 11.

Pasvaliečiai rungtyniavo išretėjusiomis gretomis – be Edgaro Želionio ir Arvydo Šikšniaus. „Pieno žvaigždėse“ labiausiai išsiskyrė Paulius Petrilevičius bei Andreja Milutinovičius, pelnę po 18 taškų.

Šeimininkai rungtynes pradėjo kiek sėkmingiau – pirmojo ketvirčio viduryje pirmavo 18:10. Tokią pradžią lėmė puikus A. Milutinovičiaus žaidimas puolime. Visgi kauniečiai greitai išlygino rezultatą ir po dešimties minučių švieslentėje degė 26:25 „Pieno žvaigždžių“ naudai. Svarbus žalgiriečių laimėjimas buvo ir keturios Danielio Amigo susirinktos pražangos jau pirmajame kėlinyje.

Antrojo ketvirčio pradžioje rungtynės ir toliau vyko taškas į tašką, kol M. Grigonis truktelėjo savo ekipą į priekį – 39:33. Pasvaliečiai ir vėl rado atsaką ir neleido kauniečiams į rūbinę išeiti ramiems. Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ persvara buvo trapi – 53:50.

Nors žalgiriečiai spaudė savo priešininkus, iki ilgosios pertraukos šlubavo abiejų komandų gynyba, o Pasvalio krepšininkams pavyko realizuoti visus 13 mestų dvitaškių.

Po pertraukos svečiai ant parketo sugrįžo nenusiteikę juokauti – surengė spurtą 7:0 bei išprovokavo ketvirtąją Karolio Giedraičio asmeninę pražangą. Nepaisant dviejų Tomo Lekūno tritaškių, kauniečiai ir toliau didino apsukas ir kėlinio viduryje nutolo 74:58, o ant iškritimo ribos atsidūrė taip pat keturias nuobaudas susirinkęs T. Lekūnas. Kėlinio pabaigoje Kauno ekipos pranašumas kiek aptirpo – 76:67.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ padidino savo pranašumą iki 17 taškų – 88:71, o T. Lekūnas baigė savo pasirodymą. Per likusį rungtynių laiką sukurti stebuklo „Pieno žvaigždėms“ nepavyko – į atsakomąjį mačą kauniečiai nusinešė 16 taškų pranašumą (98:82).

„Pieno žvaigždės“: A. Milutinovičius (4/4 dvit., 18 naud. bal.) ir P. Petrilevičius (7/8 dvit., 8 atk. kam., 6 kld., 19 naud. bal.) po 18, T. Lekūnas 15 (5 asm. praž.), D. Amigo 14.

„Žalgiris“: J. Lauvergne’as 22 (10/18 dvit., 20 naud. bal.), A. Rubitas 15 (5/5 dvit., 20 naud. bal.), M. Grigonis 14 (4/5 trit., 9 rez. perd., 8 išpr. praž., 25 naud. bal.), P. Jankūnas 13, A. Milaknis 11, L. Lekavičius 10.

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) ketvirtfinalio poros:

1. Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“
2. Vilniaus „Rytas“ – Utenos „Juventus“
3. Panevėžio „Lietkabelis“ – Prienų „CBet“
4. Klaipėdos „Neptūnas“ – Alytaus „Dzūkija“ arba „Šiauliai“

Ketvirtfinalio etape bus žaidžiami du mačai – pirmieji susitikimai vyks Utenoje, Prienuose, Pasvalyje ir Alytuje arba Šiauliuose, o atsakomieji – Kaune, Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Pusfinalyje pirmosios poros nugalėtojai susitiks su ketvirtosios poros nugalėtojais, o antrosios poros laimėtojai – su trečiosios. Į Citadele KMT finalo ketverto turnyrą pateks ta ekipa, kuri po dvejų rungtynių turės geresnį įmestų-praleistų taškų santykį.

Citadele KMT finalo ketvertas vyks vasario 13-14 dienomis.