Kauno rajono gyventojams – aromatinga dovanėlė iš „Kika Group“ priklausančios gamyklos – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono gyventojams – aromatinga dovanėlė iš „Kika Group“ priklausančios gamyklos

Stopkadras, „Facebook“ nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Paskutinę 2020-ųjų dieną socialiniame tinkle plačiai pasklido įrašas apie Dievogaloje teršalais pasruvusį upelį. Aplinkosaugininkai nustatė smardžias nuotekas atbėgus iš „Akvatera“ fabriko teritorijoje esančio vamzdžio, tuo metu Kauno rajono gyventojai teigia, kad upelis teršiamas periodiškai.

„Kika Group“ iš savo gamyklos Dievogalos kaime į Kerupės upelį naktimis leidžia fekalijas ir kitokias gamybos atliekas. O štai pati gamykla skelbia savo puslapyje, kad „įmonėje įgyvendinta aplinkos apsaugos sistema, vadovaujantis ISO 14001 standarto reikalavimais“, – savo paskyroje praėjusio ketvirtadienio vakarą piktinosi vienas kaunietis.

Įraše, kuriuo pasidalyta beveik 1000 kartų, nurodoma upelį buvus vienu švariausių Kauno rajone, o paskutinėmis praėjusių metų dienomis darytose nuotraukose matyti drumzlinas rusvas ir melsvai pilkas vanduo – anot žmonių, kvapelis atitinka vaizdą.

„Vietos gyventojų pastangomis galiausiai ir Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai užfiksavo gamtos užteršimą. Šiuo metu nustatinėjama gamtai padaryta žala. Labai tikiuosi, kad nusižengimai bus pamatyti viešumoje ir sustabdyti, o pažeidėjai nubausti“, – rašė neabejingas vyras.

Gruodžio 31-osios popietę pastebėję keistą šalia „Apynėlio“ sodininkų bendrijos, palei gyventojų sklypus tekančio Kerupės upelio spalvą bei kvapą antrino ir daugiau diskusijos dalyvių. Kaunietė sakė tiesiog išsigandusi, kokia spalva ir koks kvapas teka upelio vandeniu.

„Galimai tai vyksta periodiškai, kas porą savaičių, paprastai tamsiu paros metu. Galimai Dievogaloje kaip tik virš šių sodų įsikūrusiai „Kikai“, panašu, labai patogu leisti visą tručą į pakalnėje esantį švariausią Kauno rajono Kerupės upelį“, – prielaidomis dalijosi moteris, pasisakyme žymėjusi įvairias institucijas ir žiniasklaidos organizacijas.

Šeštadienį apie vidurdienį po ta pačia „Facebook“ žinute žmones ramino AAD Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Konstantinas Šumskas. Pasak incidento vietoje buvusio aplinkosaugininko, į informaciją jau sureaguota, tarša nutraukta, o jai pasikartojus K. Šumskas nurodė nedelsiant kreiptis skubios pagalbos numeriu 112.

Bendrovės „Kika Group“ ir pašarų fabriko „Akvatera“ vadovas Darius Šumskis įpykusiems gyventojams aiškino, kad gruodžio 29-osios naktį atsakingam pamainos darbuotojui po įrenginių plovimo neperjungus nuotekų nukreipimo sklendės į valymo įrenginius, į Kerupės upelį pateko buitinės nuotekos bei gyvūnų pašaro likučiai.

„Gyventojus noriu nuraminti, kad į aplinką patekusios nuotekos nėra chemiškai taršios. Pastebėjus klaidą, nuotekų patekimas į aplinką buvo nutrauktas, iškviesta valymo įrenginius aptarnaujanti įmonė, situaciją įvertino ir į gamyklą atvykę aplinkosaugininkai.

Apgailestaujame dėl susidariusios situacijos, tad bendradarbiaujame su aplinkosaugininkais aiškinantis įvykio aplinkybes ir lauksime jų įvertinimo, kad galėtume kuo greičiau kompensuoti gamtai padarytą žalą. Savo ruožtu, įmonėje ėmėmės veiksmų, kad daugiau tokia situacija nepasikartotų: pakeista įrenginių plovimo ir prieigos prie sklendžių tvarka, sukurta proceso statuso registracijos sistema“, – tikino D. Šumskis.

AAD Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jasiūnienė „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare patvirtino Kauno aplinkos apsaugos inspekciją (AAI) 2020 m. gruodžio 30 d. telefonu gavus pranešimą dėl galimo Kerupės upelio teršimo nuotekomis.

„Kauno AAI pareigūnai nedelsiant nuvykę į pranešime nurodytą vietą nustatė, kad nuotekos į upelį patenka iš UAB „Akvatera LT“ teritorijoje esančio vamzdžio. Buvo iškviesta valstybinė laboratorija, kuri paėmė nuotekų mėginius iš minėto vamzdžio“, – įvykių eigą nupasakojo J. Jasiūnienė.

Šiuo metu tarša į upelį nutraukta, gamykloje dėl minėto įvykio vyksta tyrimas, laukiama nuotekų mėginių rezultatų, kurie paprastai gaunami per porą savaičių. Sulaukus rezultatų bus sprendžiama dėl administracinės, ekonominės sankcijos skyrimo bei žalos aplinkai pateikimo. J. Jasiūnienės duomenimis, iki šiol „Akvatera“ už taršą bausta nebuvo.

Kaip nurodoma įmonės portale, „Kika Group“ priklausanti „Akvatera“ – specializuota gyvūnų augintinių pašaro gamykla, dirbanti nuo 2004 m., kurios įrenginiai esą vieni moderniausių Šiaurės Europoje. Dievogaloje esančiame fabrike gaminami sausi ekstruduoti kačių ir šunų pašarai, graužikų pašarai, paukščių lesalai bei įvairūs gardėsiai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.