Nusikaltimų Kauno rajone mažėja, tačiau sukčiai tampa vis išradingesni – Kas vyksta Kaune

Nusikaltimų Kauno rajone mažėja, tačiau sukčiai tampa vis išradingesni

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajono policijos komisariato viršininką Aleksejų Chraminą džiugina, kad vagysčių skaičius rajone, palyginti su 2019 metais, sumažėjo. „Pernai per vienuolika mėnesių užfiksavome 347 vagystes, o šiemet jų buvo 280“, – sakė komisariato vadovas.

A. Chraminas tvirtino, kad tam įtakos turėjo saugių bendruomenių kūrimas, vaizdo kamerų įdiegimas. Kartu jis ragino gyventojus neprarasti budrumo, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas taip pat pabrėžė, kad vienas svarbiausių saugumo faktorių – savivaldybės, vietos bendruomenių ir policijos bendradarbiavimas, ypač saugios kaimynystės modelio įgyvendinimas.

Tarpušvenčiu policija gavo keletą pranešimų apie turtinio pobūdžio nusikaltimus, tačiau tarp jų nebuvo nė vieno apiplėšimo, dominavo žinutės apie apgaulingus pasiūlymus internete.

Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus pareigūnas Linas Rudis įvardino keletą atvejų, kai gyventojai nukenčia dėl nepakankamo budrumo. Žmonės dažnai netenka pinigų internetu pirkdami mažesne kaina reklamuojamą prekę ir pervesdami avansą, ko nereikėtų daryti.

Apsigauti galima ir pačiam neinicijavus pirkimo: programišiai išsiunčia į išmaniuosiuose telefonuose esančias programėles „Smart ID“ arba „Mobile ID“ patvirtinimo užklausas, kurios, žmogui suvedus prisijungimo kodą, leidžia nusikaltėliams užvaldyti banko sąskaitas. Šių programėlių vartotojai turėtų išlikti budrūs ir nesuvedinėti savo prisijungimo duomenų, jei patys nesijungia prie internetinės bankininkystės paskyros.

Žinomi atvejai, kai sukčiai prisistato tam tikros bendrovės darbuotojais ir paprašo padiktuoti asmens kodą, adresą, kitus duomenis. Vėliau šie duomenys leidžia apgavikams kito asmens vardu paimti paskolą.

Jei žmogus pats skambina komunikacijų bendrovėms, bankams, savo atpažinimo duomenis gali ir pasakyti, nes be jų operatorius negalės padėti. Vis dėlto reikėtų būti atsargiems sulaukus skambučio iš nežinomo numerio.

Pagrindinė apsauga nuo būsto vagysčių – signalizacija ir judesio davikliai. Šios technologijos gali sustabdyti įsilaužėlius, tačiau verta prisiminti ir įprastas priemones: išvažiuojant iš gyvenamosios vietos, reikėtų įsitikinti ar užrakintos durys, uždaryti langai, lauke nepalikti vertingi daiktai.

Įsigaliojus karantinui ir išpopuliarėjus internetinei prekybai, žmonės prekes atsiima paštomatuose, tačiau skubėdami neretai palieka vertingus daiktus matomose automobilio vietose arba pamiršta juos užrakinti, taip suteikdami galimybių piktadariams.

Šventiniu laikotarpiu neišvengta iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje, pradėti keli ikiteisminiai tyrimai. Daugiau nei įprastai gauta pranešimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Gyventojai nesilaikė karantino nurodymų, būriavosi, kartu šventė. Rinkūnų kaime chuliganai susprogdino biotualetą.

„Kalbant apie šventinį laikotarpį, svarbu ir tai, kad jaunimas nesprogdintų petardų“, – kalbėjo L. Rudis. Nesilaikant saugaus elgesio su fejerverkais taisyklių, dėl kurių gali kilti gaisras ar sprogimas, numatyta bauda nuo 20 iki 70 eurų, o įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 580 eurų. Blogiausia, kai dėl sprogimų sužalojami žmonės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.