Vakcinas nuo COVID-19 lydėjo „Aras“ ir policija: baimintasi išpuolio - Kas vyksta Kaune

Vakcinas nuo COVID-19 lydėjo „Aras“ ir policija: baimintasi išpuolio

DELFI, Kas vyksta Kaune 2020/12/26 14:23

Šeštadienio rytą, 3 valandą 15 minučių pirmosios vakcinos nuo koronaviruso kirto Lietuvos pasienio punktą. Tokią žinią šeštadienį per pietus spaudos konferencijoje pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Kirtus Lietuvos sieną, specialųjį transportą, vežantį vakcinas, pradėjo saugoti du policijos ekipažai ir „Aro“ automobilis.

„Nuo pasienio punkto įsijungė mūsų pajėgos, tai yra dvi policijos ir viena „Aro“ mašina, prisijungė prie lydėjimo ir lydėjo iki ekstremalių situacijų sandėlio“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Pasak kanclerės, toks padidintas saugumas nėra Europos Sąjungos ar vakcinos gamintojo reikalavimas. Dėl to, jog sunkvežimiai su vakcinomis būtų lydimi policijos ekipažų, buvo nuspręsta po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė žinučių apie galimus išpuolius prieš vakcinas.

„Tiesiog pasirodžius įvairioms žinutėms apie galimas kažkokias akcijas, užpuolimus, kad yra galimi rizikos veiksniai, geriau šalims yra apsisaugoti, kad būtų išvengta tų incidentų. Su ta intencija ir siekdami valdyti rizikas, pasitelkėme policijos ekipažus ir palydą“, – sakė SAM kanclerė.

Pasak jos, buvo kalbama apie rizikos veiksnius kitose šalyse, tačiau pati Lietuva konkrečių grasinimų nėra gavusi. Visgi, nuspręsta apsidrausti iš anksto.

Siunta buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.

ESSC sandėliuose vakcinos buvo laikomos dvi valandas, po to jos buvo išvežtos į penkias pagrindines šalies ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Iš ESSC sandėlių į gydymo įstaigas vakcinos buvo transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina „šalčio grandinės“ palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

Šiuo metu kiekvieną sunkvežimį, kuris į skirtingus Lietuvos miestus veža vakcinas, lydi po 2 policijos ekipažus.

Kaip pasakojo J. Grebenkovienė, vakcinos atvyko su „Pfizer“ gamintojo transportu.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad skiepijimą nuo COVID-19 penkiose Lietuvos ligoninėse sekmadienį planuojama pradėti vienu metu – 8 valandą ryte. Antros vakcinų siuntos laukiama gruodžio 29 dieną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA