Panelių iš Laisvės alėjos Kalėdos Kaune prieš 100 metų ir dabar – Kas vyksta Kaune

Panelių iš Laisvės alėjos Kalėdos Kaune prieš 100 metų ir dabar populiaraus romano ištraukas skaito rašytoja I. Pukelytė

Kaip daugiau nei prieš 100 metų per šv. Kalėdas atrodė Kaunas ir jo gyventojai: apie Laisvės alėjos parduotuvių ir kavinių vitrinų puošmenas, apsnigtas gatves, šventinės prekybos ir ruošos šurmulį, švenčių laukimo ir šventimo tradicijas to meto įvairiataučiame mieste mintimis pasidalino kaunietė teatrologė, romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ autorė Ina Pukelytė.

Pasivaikščioti drauge po baltu sniegu pasipuošusį, artėjančių švenčių laukimu alsuojantį Kauną savo skaitytojus prieš šventes pakvietė Laisvės alėjoje įsikūrusi Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, surengusi virtualų susitikimą su rašytoja I. Pukelyte.

Autorė ne tik pasidalino istorinėmis žiniomis apie prieš 100 metų Kaune gyvenusių lietuvių ir lenkų šventinius papročius, bet ir papasakojo, kaip šv. Kūčias, šv. Kalėdas buvo įprasta švęsti jos šeimos namuose. Taip pat I. Pukelytė palygino, kaip šios šventės minimos Prancūzijoje, nes teatrologės vyras yra prancūzas, kuris per šv. Kūčias visuomet ant stalo pasigenda mėsos.

Visą interviu ir romano ištraukas kviečiame žiūrėti prieš šv. Kalėdas Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos surengto virtualaus knygos „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymo vaizdo įraše. Pokalbį su romano autore moderuoja žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

I. Pukelytė yra teatrologė, dramaturgė, monografijos „Žydų teatras tarpukario Lietuvoje“ autorė. Romanas „Panelės iš Laisvės alėjos“ yra jau antrasis jos romanas. Pirmasis – „Prancūziškas romanas“ – buvo išleistas 2000 m. Vėliau I. Pukelytė nėrė į teatro vandenis: sukūrė ir režisavo pjesę „Shalom, Bellissima!“, vienaveiksmes komedijas „Meilė Paryžiuje“, „Brendžio trims!“, „Brendžio trims. Po dešimt metų“, taip pat parašė daugybę straipsnių apie teatrą.

„1932-ieji, auksiniai Kauno laikai. Tiek lenkiškai kalbanti knygyno darbuotoja Zofija, tiek gražuolė žydaitė Rachelė, vykstanti vaidinti į Kauno žydų teatrą, puoselėja pačias gražiausias ateities svajones. Kaunas juk beveik mažasis Paryžius! Čia – teatras, meilė, džiazas…“, – apie tokį auksinį tarpukario Kauną romane „Panelės iš Laisvės alėjos“ pasakoja knygos autorė I. Pukelytė, kviečianti drauge pasivaikščioti po to meto Laisvės alėją.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.