Kauno rajonas apdovanojo gražiausių kalėdinių eglučių kūrėjus – Kas vyksta Kaune

Kauno rajonas apdovanojo gražiausių kalėdinių eglučių kūrėjus

ELTA / Birutė Mačienė 2020/12/25 13:54

Neformaliame konkurse, gruodį surengtame Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, dalyvavo eglutės, kurias gyventojai ir bendruomenės papuošė lauke, todėl jos tebedžiugina ne tik kūrėjus, bet ir kaimynus, praeivius. Gražiausias bei įdomiausias eglutes rinko visi, kas tik norėjo.

Pasak rajono mero padėjėjos Jonės Kinderytės, šio mėnesio pradžioje Kauno rajono įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir gyventojai sulaukė kvietimo puošti lauko eglutes bei dalintis gražiausiomis jų nuotraukomis. Sulaukta gausybės laiškų su skirtingomis, bet šiluma ir jaukumu dvelkiančiomis kalėdinių eglių fotografijomis.

„Žinoma, Kalėdos – ne sporto varžybos, todėl ir šiuo konkursu siekėme skatinti ne konkurenciją, o kūrybiškumą ir džiugią nuotaiką, kuri pasklistų miestuose, miesteliuose ir kaimuose. O juk šiemet, siaučiant pandemijai, šilumos ir šviesos visiems labai reikia.

Tikime, kad tai pavyko, nes atsiųstų kalėdinių eglučių galerija feisbuke grožėjosi daugiau kaip 112 tūkstančių žmonių! Tai šių metų Kauno rajono bendruomenės feisbuko paskyros rekordas!“, – teigia konkurso rengėjai, besidžiaugiantys, kad rinkdami gražiausias eglutes, pakaunės gyventojai ne tik balsavo, bet ir negailėjo vieni kitiems komplimentų.

Puošiant eglutes, susitelkė Batniavos, Kulautuvos, Domeikavos, Neveronių, Ežerėlio seniūnijų, bendruomenių centrų ir laisvalaikio salių atstovai. Į savo miestelių puošybą ypač aktyviai įsitraukė Raudondvario, Ringaudų, Panevėžiuko, Pažėrų, Lapių ir Pagynės bendruomenės.

Savivaldybės pranešime akcentuojama, jog išradingumu pasižymėjo ir gyventojai: Kristina Rimkuvienė su „Eifelio bokštu“, Jurgita Vyštartienė, į kūrybinį procesą įtraukusi du keturkojus draugus, mažoji Austėja Sinkevičiūtė, atradusi būdą, kaip sukurti eglę jos neturint. Smagiai nuteikė Gražvitos Kazakovienės „Besmegenių fiesta“, „Zapyškio angelai“, Gailos Tulušienės kūryba.

Išskirtines rankų darbo puošmenas sukūrė Rita Chaladauskienė su sūnumi, taip pat Zapyškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai. Negalima nepastebėti ir autentiškų puošmenų, kuriomis spygliuočius puošė Pilėnų g. 2-ojo namo gyventojai ir Laima Trapeckienė iš Voškonių.

Šią savaitę paaiškėjo, kurios eglutės sulaukė geriausių vertinimų. Pirmąją vietą su 2 091 balsu laimėjo Neveronių bendruomenės centras, prie Kalėdinio pašto išrikiavęs net keturias gražuoles eglutes. Neveroniškiams atitenka 500 eurų piniginis prizas.

Antrąją vietą, surinkusi 2 065 patiktukus, laimėjo Ringaudų bendruomenės centro puošta žaliaskarė. Šiai bendruomenei skiriamas 300 eurų čekis. Trečiąją vietą su 1 043 balsais iškovojo Batniavos bendruomenės „Spalvota pūga“, už kurią skirtas 200 eurų piniginis prizas.

Savo piniginį prizą įsteigęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pripažino labiausiai vertinęs kūrybiškumą ir bendruomeniškumą. O kadangi jam buvo labai sunku apsispręsti, todėl savo prizą padalino į tris dalis.

Mero piniginiai prizai po 200 eurų atiteko išskirtinei Batniavos bendruomenės eglutei, taip pat K. Rimkuvienės šeimai, kuri jau 5 metus džiugina Šlienavos gyventojus šviečiančiu 25 metrų „Eifelio bokštu“, 100 eurų premija atiteks ir Pagynės bendruomenės centrui už spindinčią, daug kruopštaus rankų darbo pareikalavusią eglę.

„Atsiradus laikiniems apribojimams judėti, jūsų nuotraukos suteikė galimybę virtualiai pamatyti ir saugiai pasigrožėti nuostabiai pasipuošusiu Kauno rajonu. O mūsų kraštas yra nuostabus pirmiausia todėl, kad jame gyvena kūrybinga, draugiška bendruomenė“, – dėkodamas savivaldybės kaimus ir miestelius papuošusių eglučių kūrėjams, sako Kauno rajono meras V. Makūnas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.