Kauno rajonas apdovanojo gražiausių kalėdinių eglučių kūrėjus – Kas vyksta Kaune

Kauno rajonas apdovanojo gražiausių kalėdinių eglučių kūrėjus

ELTA / Birutė Mačienė 2020/12/25 13:54

Neformaliame konkurse, gruodį surengtame Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, dalyvavo eglutės, kurias gyventojai ir bendruomenės papuošė lauke, todėl jos tebedžiugina ne tik kūrėjus, bet ir kaimynus, praeivius. Gražiausias bei įdomiausias eglutes rinko visi, kas tik norėjo.

Pasak rajono mero padėjėjos Jonės Kinderytės, šio mėnesio pradžioje Kauno rajono įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir gyventojai sulaukė kvietimo puošti lauko eglutes bei dalintis gražiausiomis jų nuotraukomis. Sulaukta gausybės laiškų su skirtingomis, bet šiluma ir jaukumu dvelkiančiomis kalėdinių eglių fotografijomis.

„Žinoma, Kalėdos – ne sporto varžybos, todėl ir šiuo konkursu siekėme skatinti ne konkurenciją, o kūrybiškumą ir džiugią nuotaiką, kuri pasklistų miestuose, miesteliuose ir kaimuose. O juk šiemet, siaučiant pandemijai, šilumos ir šviesos visiems labai reikia.

Tikime, kad tai pavyko, nes atsiųstų kalėdinių eglučių galerija feisbuke grožėjosi daugiau kaip 112 tūkstančių žmonių! Tai šių metų Kauno rajono bendruomenės feisbuko paskyros rekordas!“, – teigia konkurso rengėjai, besidžiaugiantys, kad rinkdami gražiausias eglutes, pakaunės gyventojai ne tik balsavo, bet ir negailėjo vieni kitiems komplimentų.

Puošiant eglutes, susitelkė Batniavos, Kulautuvos, Domeikavos, Neveronių, Ežerėlio seniūnijų, bendruomenių centrų ir laisvalaikio salių atstovai. Į savo miestelių puošybą ypač aktyviai įsitraukė Raudondvario, Ringaudų, Panevėžiuko, Pažėrų, Lapių ir Pagynės bendruomenės.

Savivaldybės pranešime akcentuojama, jog išradingumu pasižymėjo ir gyventojai: Kristina Rimkuvienė su „Eifelio bokštu“, Jurgita Vyštartienė, į kūrybinį procesą įtraukusi du keturkojus draugus, mažoji Austėja Sinkevičiūtė, atradusi būdą, kaip sukurti eglę jos neturint. Smagiai nuteikė Gražvitos Kazakovienės „Besmegenių fiesta“, „Zapyškio angelai“, Gailos Tulušienės kūryba.

Išskirtines rankų darbo puošmenas sukūrė Rita Chaladauskienė su sūnumi, taip pat Zapyškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai. Negalima nepastebėti ir autentiškų puošmenų, kuriomis spygliuočius puošė Pilėnų g. 2-ojo namo gyventojai ir Laima Trapeckienė iš Voškonių.

Šią savaitę paaiškėjo, kurios eglutės sulaukė geriausių vertinimų. Pirmąją vietą su 2 091 balsu laimėjo Neveronių bendruomenės centras, prie Kalėdinio pašto išrikiavęs net keturias gražuoles eglutes. Neveroniškiams atitenka 500 eurų piniginis prizas.

Antrąją vietą, surinkusi 2 065 patiktukus, laimėjo Ringaudų bendruomenės centro puošta žaliaskarė. Šiai bendruomenei skiriamas 300 eurų čekis. Trečiąją vietą su 1 043 balsais iškovojo Batniavos bendruomenės „Spalvota pūga“, už kurią skirtas 200 eurų piniginis prizas.

Savo piniginį prizą įsteigęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pripažino labiausiai vertinęs kūrybiškumą ir bendruomeniškumą. O kadangi jam buvo labai sunku apsispręsti, todėl savo prizą padalino į tris dalis.

Mero piniginiai prizai po 200 eurų atiteko išskirtinei Batniavos bendruomenės eglutei, taip pat K. Rimkuvienės šeimai, kuri jau 5 metus džiugina Šlienavos gyventojus šviečiančiu 25 metrų „Eifelio bokštu“, 100 eurų premija atiteks ir Pagynės bendruomenės centrui už spindinčią, daug kruopštaus rankų darbo pareikalavusią eglę.

„Atsiradus laikiniems apribojimams judėti, jūsų nuotraukos suteikė galimybę virtualiai pamatyti ir saugiai pasigrožėti nuostabiai pasipuošusiu Kauno rajonu. O mūsų kraštas yra nuostabus pirmiausia todėl, kad jame gyvena kūrybinga, draugiška bendruomenė“, – dėkodamas savivaldybės kaimus ir miestelius papuošusių eglučių kūrėjams, sako Kauno rajono meras V. Makūnas.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA