Per Kalėdas dirbti turėjusi kaunietė piktinasi: jaučiamės nubausti neteisingai – Kas vyksta Kaune

Per Kalėdas dirbti turėjusi kaunietė piktinasi: jaučiamės nubausti neteisingai papildyta

DELFI, „Kas vyksta Kaune“ inf. 2020/12/25 18:06
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šventinis penktadienis vienai per Kalėdas į darbą vykusiai moteriai apkarto. Su tėvu vykusią kaunietę Šilainių patikros poste pareigūnai iš pradžių praleido, bet nubaudė atgal važiavusį artimąjį.

„Šiais metais pasaulyje ir Lietuvoje metų šventės Kalėdos yra kitokios. Tarp miestų pastatytos blokados, budi pareigūnai ir tikrina išvažiuojančius iš miesto. Į darbą iš Sargėnų paprastai vykstu nuosavu automobiliu. Kadangi dabar savo automobilio neturiu, nuveža tėtis.

Šiandien, 2020 gruodžio 25 dieną, vykau į darbą (dirbu socialine darbuotoja Kauno savivaldybės vaikų globos namuose). Prie Kauno Jotvingių–Kuršių gatvių blokados su tėvu buvome sustabdyti įvažiuodami į Kauno miestą.

Sustabdžius pareigūnui, paklausėme, ar galima įvažiuoti į miestą, „vežu dukrą į darbą, kito transporto, kaip nuvykti, pasirinkti negalime, nes šventinė diena“. Pareigūnas paklausė, kiek laiko tėvas užtruks sustoti ir paleisti dukrą, tėvas atsakė, kad ne ilgiau kaip penkias minutes.

Policija tikrina vairuotojus prie miesto išvažiavimų

Pareigūnas leido įvažiuoti į miestą, kadangi tai išimtis vykstant į darbo vietą. Tačiau tėvui grįžtant pro tą patį postą sustabdžius Patrulių rinktinės 1-kuopos 1-ojo būrio Vyresniajam patruliui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas už nesilaikymą ribojimų judėti Lietuvos Respublikos teritorijoje tarp savivaldybių. Tuo sukeltas pavojus išplisti COVID–19 ligai ir nesilaikyta Nutarimo 2.1.7 papunkčio reikalavimų bei padarytas administracinis nusižengimas.

Protokolas surašytas LR administracinių nusižengimų kodekso 45 str., 4 d., tačiau prieš savivaldybės ribos kirtimą buvo patikslinta, ar vykti galima. Pavojaus sukelta niekam nebuvo, žmogus nebuvo išlipęs iš automobilio.

Kyla klausimas, ar toks ribojimas pasiteisina? Šventiniu metu dirbame ir norint pasiekti darbo vietą būtina pravažiuoti patikros postą, prašant artimo žmogaus pagalbos. Jaučiamės neteisingai nubausti, važiavimas buvo būtinas“, – naujienų portalui DELFI rašė moteris.

„Kas vyksta Kaune“ paprašė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovų pakomentuoti šią situaciją, gavę daugiau informacijos, papildysime.

Papildyta 20.49 val.

Kaip naujienų portalui nurodė Kauno apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, penktadienį, apie 10.25 val., vienas pareigūnas, dirbęs patikros poste, praleido vykstančiuosius, o kitas grįžtant transporto priemonei priėmė sprendimą surašyti administracinio nusižengimo protokolą už karantino sąlygų nesilaikymą.

„Sužinojus apie tokį atvejį viename iš postų, buvo susisiekta tiek su dirbusiais pareigūnais, tiek su pačiu gyventoju, kad būtų galima objektyviai įvertinti visas aplinkybes. Paskambinus asmeniui, jis patikino, kad ne visiškai sutinka su pažeidimu, tačiau baudą jau sumokėjo. Jis taip pat pripažino, jog dukra, kurią vežė, į darbą galėjo vykti ir pati“, – sakė O. Vaitkevičienė.

Anot Kauno apskrities VPK atstovės, posto vyresnysis pareigūnas priėmė sprendimą surašyti administracinio nusižengimo protokolą dėl įvykusios nebūtinos kelionės ir dėl to, kad šia transporto priemones postą bandoma kirsti nebe pirmą kartą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė penktadienį įvardijo pareigūnus išrašius apie 600 pažeidimų protokolų – tai, anot jos, rodo, kad siekiama geranoriškai paaiškinti žmonėms ribojimų tikslą „saugoti gyvybes ir sveikatą“.

Politikė dar kartą pabrėžė, jog nemažėjant gyventojų judėjimui bei toliau augant susirgimų skaičiams „negalėsime kalbėti apie jokį atlaisvinimą“. Ji sako, kad ministerija su policija yra parengusi „kitą planą“, jei situacija negerės ir prireiks griežtesnių ribojimų, bet jo nedetalizavo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA