Prezidentūra paskelbė apklausos duomenis: du trečdaliai gyventojų nori skiepytis nuo koronaviruso – Kas vyksta Kaune

Prezidentūra paskelbė apklausos duomenis: du trečdaliai gyventojų nori skiepytis nuo koronaviruso

ELTA 2020/12/22 12:28
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Prezidento vyriausiasis patarėjas bei Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta teigia, kad Prezidentūros prašymu atlikta naujausia gyventojų apklausa rodo, kad du trečdaliai šalies gyventojų žada skiepytis nuo koronaviruso.

„Naujausias visuomenės apklausos tyrimas buvo atliktas prieš pat įvedant griežtas karantino priemones. Jis rodo, kad du trečdaliai gyventojų, kurie yra vyresni nei 18 metų, planuoja skiepytis saugia ir prieinama vakcina nuo koronaviruso. Tai pozityvus rezultatas (…) Apie pusę asmenų iš tų, kurie norėtų skiepytis, tai norėtų padaryti kaip galima greičiau. Tai apie milijonas šalies gyventojų. Galime sakyti, kad du trečdaliai žmonių palankiai vertina vakciną ir tikisi, kad tai galėtų pakeisti pandemijos valdymą ir būti efektyvi priemonė“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje sakė S. Krėpšta.

Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda nuotoliniu būdu susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu ir Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariais.

ELTA primena, kad Europos Komisija patvirtino „Biontech“ ir „Pfizer“ vakciną nuo koronaviruso. Tai pirmadienio vakarą pranešė EK pirmininkė Ursula von der Leyen. Tai reiškia, kad žmonių vakcinacija nuo COVID-19 dabar galės būti pradėta ir ES šalyse. Prezidentas G. Nausėda sako, kad skiepijimas nuo COVID-19 Lietuvoje turi būti pradedamas gruodžio 27-ąją.

Kas savaitę paskiepys po kelis tūkstančius žmonių

Tikimasi, kad pirmosiomis „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozėmis kas savaitę bus galima paskiepyti po kelis tūkstančius medikų ir rizikos grupės asmenų, sako prezidento patarėjas.

„Dabartinė situacija leidžia tikėtis, kad turėsime tą siuntą pirmosios „Pfizer-BioNTech“ vakcinos kiekvieną savaitę, siekiančią keletą tūkstančių vakcinų. Tai leis kiekvieną savaitę skiepyti medikus ir kitus pažeidžiamus asmenis po kelis tūkstančius kiekvieną savaitę“, – sakė S. Krėpšta.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad visuotinė COVID-19 vakcinacija Kaune bus atliekama Centrinio pašto rūmuose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.