Jungtinėje Karalystėje įstrigusius emigrantus svarstoma pargabenti Vyriausybės užsakytais lėktuvais – Kas vyksta Kaune

Jungtinėje Karalystėje įstrigusius emigrantus svarstoma pargabenti Vyriausybės užsakytais lėktuvais papildyta

ELTA, BNS 2020/12/22 11:10
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Jungtinėje Karalystėje įstrigę emigrantai ir jų artimieji į Lietuvą gali būti pargabenti Vyriausybės užsakytais lėktuvais, kitas Vyriausybės svarstomas variantas – leisti pavienius komercinius skrydžius iš šios šalies, skelbia LRT radijas.

Tam būtų privaloma turėti neigiamą atlikto koronaviruso testo rezultatą.

„Įprastų komercinių skydžių iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą neturėtų būti iki sausio 1 dienos, o nuo sausio 1 dienos daug priklausys nuo epidemiologinės situacijoje Jungtinėje Karalystėje. Bus analizuojami duomenys, jei situacija pagerės ir bus aišku, kaip dorotis su viruso mutacija, apie kurią dabar kalbama, manau, kad gali būti priimti sprendimai, kurie leis skrydžius, ir gali būti tam tikrų sprendimų, kaip oro uoste testuoti visus žmones arba turėti prieš 48 valandas pasidarytą koronaviruso testą Jungtinėje Karalystėje“, – LRT radijui teigė Susisiekimo ministerijos Veiklos kokybės skyriaus vedėjas Dominykas Narbutas.

LRT radijo teigimu, šią savaitę į Lietuvą iš Anglijos turėjo parskristi apie 7 tūkst. piliečių, tiek bilietų buvo parduota į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus.

Sekmadienio vakarą nuotoliniame Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos siūlymui drausti keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės. Sprendimas buvo priimtas dėl Jungtinėje Karalystėje plintančios naujos atmainos koronaviruso.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį sakė, kad patekimo į Lietuvą iš kitų šalių galimybės šiuo metu yra stipriai ribotos, tad uždraudus skrydžius iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, nepatariama šia kryptimi judėti tiek vandens, tiek sausumos transportu.

Visgi M. Skuodis pabrėžė, kad Lietuvos piliečiui pareiškus norą grįžti į Lietuvą, tokia galimybė jam privalo būti suteikta.

„Svarbu pabrėžti, kad jei Lietuvos Respublikos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti tą pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus“, – sakė ministras.

Kaip jau rašyta, pirmadienio ryte Kaune dėl susisiekimo su Jungtine Karalyste užstrigę Anglijos piliečiai – šokiruoti. Į JK ambasadą Lietuvoje visą rytą buvo neįmanoma prisiskambinti, o nurodytame puslapyje užpildytos formos keliauja į „juodąją skylę“.

Papildyta 11.44 val.

I. Šimonytė ieškos sprendimų

Lietuva kartu su Latvija ir Estija bandys kooperuotis, kad būtų grąžinti Jungtinėje Karalystėje strigę gyventojai, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikrai tų sprendimų bus ieškoma, vakar kalbėjom su Baltijos šalių premjerais, yra ir lietuvių, ir latvių, ir estų, ambasada renka duomenis, kartu su Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijomis bandys nustatyti skaičių žmonių, kurie dėl pagrįstų priežasčių yra įstrigę“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjerė.

Anot jos, bus siekiama padėti grįžti žmonėms, kurie Jungtinėje Karalystėje strigo dėl verslo reikalų ar kitų svarbių priežasčių, o ne norintiems grįžti šventėms.

„(Jei žmonės) tarkim, turėjo verslo reikalų ar panašių dalykų, kuriems reikia grįžti, o ne atvykti į svečius, bandysim kooperuotis su kolegomis Latvijoje ir Estijoje jei pavyks. Sprendimai gali būti įvairūs, gali būti repatriaciniai skydžiai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Būtų labai keista, jei būtų kitokia pozicija, nes nuo pat pradžių, kai buvo įvestos karantino priemonės, mes raginom į svečius, į Lietuvą nevažiuoti, nes epideminė situacija sudėtinga, Jungtinėje Karalystėje atsirado papildomų situacijos apsunkinimų ir tikrai neatrodo, kad būtų labai gera mintis šventėms grįžti į Lietuvą. Tie žmonės, kurie įstrigo dėl dalykinių ryšių ir kitokių aplinkybių yra kita istorija, nei tie žmonės, kurie nori atvykti į Lietuvą pasisvečiuoti. Būtų gerai, kad jie atvyktų, kai padėtis bus saugesnė“, – kalbėjo premjerė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA