Net keturios kaunietės puikiai pasirodė geriausio vaistininko konkurse – Kas vyksta Kaune

Net keturios kaunietės puikiai pasirodė geriausio vaistininko konkurse

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Trečius metus iš eilės Lietuvos metų vaistininko rinkimuose pagerbti geriausi šios profesijos atstovai. Žurnalo „Farmacija ir laikas“ kartu su LSMU Farmacijos fakultetu surengtų rinkimų finaliniame varžėsi ir keturios vaistininkės iš Kauno.

Nors koronaviruso pandemija privertė atsisakyti iškilmingos nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijos, kokia būdavo organizuojama ankstesniais metais, geriausiems Lietuvos vaistininkams šventė buvo surengta nuotoliniu būdu, rašoma pranešime spaudai.

Didžiausias dėmesys – vaistininko lyderio kompetencijoms

Kaip pabrėžė konkurso organizatorė žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė, šie išskirtinių iššūkių kupini metai parodė, kokie svarbūs visuomenėje yra vaistininkai, kurie, susidarius sudėtingai situacijai dėl pavojingojo koronaviruso plitimo, tapo kone vieninteliais sveikatinimo specialistais.

Iš jų gyventojai galėjo gauti profesionalią konsultaciją, sveikatos patarimų, įsigyti vaistų ir kitų reikalingų medicinos priemonių. Šiais metais renkant nugalėtoją didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į vaistininko – lyderio kompetencijas.

Rimvydas Blynas / Organizatorių nuotr.

Finale – 13 vaistininkų, 4 iš jų – kaunietės

Į finalinį etapą pateko Jolanta Šermukšnė ir Vaida Andrėnienė („Benu Vaistinė Lietuva“), Rimvydas Blynas ir Irena Garuckienė (vaistinių tinklas „Camelia“), Diana Žilinskaitė („Norfa vaistinė“), Rūta Liubinskaitė (Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinė), Miglė Kazakevičienė ir Aistė Volungevičiūtė („Eurovaistinė“), Eglė Laskauskaitė (R.V.L. klinikos vaistinė „Gydažolė“), Danguolė Vaitkutė („Apotheka Pharma vaistinė“), Mantė Razmienė („Norfos vaistinė“ ir „Limedika“ farmacijos įmonė), Lina Stočkutė-Plytnikė ir Ingrida Mažuolienė („Gintarinės vaistinės“ vaistinių tinklas).

Net keturios finalininkės – Jolanta Šermukšnė, Diana Žilinskaitė, Rūta Liubinskaitė ir Aistė Volungevičiūtė – yra kaunietės.

Nugalėtojai

Komisija (pirmininkė – LSMU Farmacijos fakulteto dekanė, prof. Ramunė Morkūnienė) per nuotolį pabendravo su visais 13 finalininkų ir išrinko nugalėtojus – Sidabro, Aukso ir Platinos medalių laimėtojus.

Komisijos sprendimu, trečioji vieta ir Sidabro medalis buvo skirtas perspektyviai vaistinės vedėjai, farmacinės veiklos vadovei iš Vilniaus Eglei Laskauskaitei, kuri farmacijos magistro studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigė vos prieš dvejus metus, bet jau yra įgijusi daug patirties, sėkmingai vadovauja vaistinės kolektyvui.

Aukso medaliu ir diplomu apdovanota Respublikinės Šiaulių ligoninės vyriausioji vaistininkė Rūta Liubinskaitė, kuri gyvena Kaune, bet didelis atstumas tarp šių miestų jai nesudaro jokių kliūčių puikiai atlikti pareigas, vadovauti nemažam darbuotojų kolektyvui ir sėkmingai spręsti pandemijos mestus iššūkius.

Rūta Liubinskaitė / Organizatorių nuotr.

Na, o pagrindinis apdovanojimas – „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ titulas ir Platinos medalis – komisijos sprendimu atiteko vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkui, farmacinės veiklos vadovui ir vienos Vilniaus vaistinės vedėjui Rimvydui Blynui.

Tai išties vaistininkystės lyderis, savo profesijos asas, sukaupęs ilgametę ir įvairiapusę patirtį tiek farmacinės paslaugos teikimo, tiek vadybos srityse, kolegų ir studentų mokytojas, Darbo tarybos atstovas.

Pokalbio su komisija metu Rimvydas su dideliu entuziazmu pasakojo apie savo veiklą ir ateities planus, vis pabrėždamas svarbiausią vaistininko savybę – sąžiningumą. Tradiciškai Lietuvos metų vaistininką paskelbė ir palaimino Kardinolas Jo Eminencija Sigitas Tamkevičius.

„Šie metai mums visiems buvo ypatingai sunkūs, o sunkiausi turbūt buvo medikams ir jums, vaistininkai, – kalbėjo Kardinolas JE S. Tamkevičius. – Jūs, prasidėjus pandemijai, tapote pirmais ir dažnai vieninteliais mūsų gydytojais, konsultantais, sveikatos patarėjais, psichologais, nes ligoniams patekti į gydymo įstaigą tapo labai sudėtinga. Džiaugiuosi jumis, mieli vaistininkai, kad išsilaikėte, nepalūžote, kad, sukaupę jėgas, toliau nuoširdžiai dirbate, padėdami visiems mums sveikti. Laiminu jus.“

Kulinarinė kelionė ir šventinis koncertas

Po iškilmingos dalies visi renginio dalyviai – komisijos nariai ir į rinkimų finalą patekę vaistininkai – buvo pakviesti nuotoliniu būdu leistis į kulinarinę kelionę, kurioje gidais buvo restorano „14Horses“ gastronomijos virtuozai, virtuvės šefas Martynas Žymantas ir someljė Simonas Laukaitis.

Dar iš vakaro visi šio renginio dalyviai buvo gavę šventinius paketus, patiekalus tereikėjo pasiserviruoti savo namuose, prie gausaus stalo pasikviesti šeimos narius ir, klausantis įdomaus pasakojimo, vaišintis.

Po sočios kelionės visi buvo pakviesti pasiklausyti ir pasižiūrėti specialiai šiai progai parengto šventinio koncerto, kuriame gražiausius Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Liudas Mikalauskas (bosas) ir Egidijus Bavikinas (tenoras).

Padėkojo vaistininkams, rinkimų rėmėjams ir partneriams

Organizatoriai padėkojo visiems šalies vaistininkams už nuoširdų, pasiaukojantį darbą, neįkainojamą visokeriopą pagalbą žmonėms šiuo sunkiu metu ir išreiškė viltį, kad kitais metais pagerbiant ir apdovanojant geriausius šios profesijos atstovus jokios kliūtys nesutrukdys susiburti draugėn į didelę ir gražią šventę.

Taip pat – nuoširdi organizatorių padėka „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ rėmėjams „Farmacija ir laikas“, „Servier“, GSK, „Boncel 5600“, „Orivas“, „Entafarma“, rinkimų partneriams „Camelia“, „Eurovaistinė“, „Norfos vaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, „Benu vaistinė Lietuva“, „Mano vaistinė“ ir ligoninių vaistinėms.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.