Net keturios kaunietės puikiai pasirodė geriausio vaistininko konkurse – Kas vyksta Kaune

Net keturios kaunietės puikiai pasirodė geriausio vaistininko konkurse

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Trečius metus iš eilės Lietuvos metų vaistininko rinkimuose pagerbti geriausi šios profesijos atstovai. Žurnalo „Farmacija ir laikas“ kartu su LSMU Farmacijos fakultetu surengtų rinkimų finaliniame varžėsi ir keturios vaistininkės iš Kauno.

Nors koronaviruso pandemija privertė atsisakyti iškilmingos nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijos, kokia būdavo organizuojama ankstesniais metais, geriausiems Lietuvos vaistininkams šventė buvo surengta nuotoliniu būdu, rašoma pranešime spaudai.

Didžiausias dėmesys – vaistininko lyderio kompetencijoms

Kaip pabrėžė konkurso organizatorė žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto profesorė Loreta Kubilienė, šie išskirtinių iššūkių kupini metai parodė, kokie svarbūs visuomenėje yra vaistininkai, kurie, susidarius sudėtingai situacijai dėl pavojingojo koronaviruso plitimo, tapo kone vieninteliais sveikatinimo specialistais.

Iš jų gyventojai galėjo gauti profesionalią konsultaciją, sveikatos patarimų, įsigyti vaistų ir kitų reikalingų medicinos priemonių. Šiais metais renkant nugalėtoją didžiausias dėmesys buvo kreipiamas į vaistininko – lyderio kompetencijas.

Rimvydas Blynas / Organizatorių nuotr.

Finale – 13 vaistininkų, 4 iš jų – kaunietės

Į finalinį etapą pateko Jolanta Šermukšnė ir Vaida Andrėnienė („Benu Vaistinė Lietuva“), Rimvydas Blynas ir Irena Garuckienė (vaistinių tinklas „Camelia“), Diana Žilinskaitė („Norfa vaistinė“), Rūta Liubinskaitė (Respublikinės Šiaulių ligoninės vaistinė), Miglė Kazakevičienė ir Aistė Volungevičiūtė („Eurovaistinė“), Eglė Laskauskaitė (R.V.L. klinikos vaistinė „Gydažolė“), Danguolė Vaitkutė („Apotheka Pharma vaistinė“), Mantė Razmienė („Norfos vaistinė“ ir „Limedika“ farmacijos įmonė), Lina Stočkutė-Plytnikė ir Ingrida Mažuolienė („Gintarinės vaistinės“ vaistinių tinklas).

Net keturios finalininkės – Jolanta Šermukšnė, Diana Žilinskaitė, Rūta Liubinskaitė ir Aistė Volungevičiūtė – yra kaunietės.

Nugalėtojai

Komisija (pirmininkė – LSMU Farmacijos fakulteto dekanė, prof. Ramunė Morkūnienė) per nuotolį pabendravo su visais 13 finalininkų ir išrinko nugalėtojus – Sidabro, Aukso ir Platinos medalių laimėtojus.

Komisijos sprendimu, trečioji vieta ir Sidabro medalis buvo skirtas perspektyviai vaistinės vedėjai, farmacinės veiklos vadovei iš Vilniaus Eglei Laskauskaitei, kuri farmacijos magistro studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigė vos prieš dvejus metus, bet jau yra įgijusi daug patirties, sėkmingai vadovauja vaistinės kolektyvui.

Aukso medaliu ir diplomu apdovanota Respublikinės Šiaulių ligoninės vyriausioji vaistininkė Rūta Liubinskaitė, kuri gyvena Kaune, bet didelis atstumas tarp šių miestų jai nesudaro jokių kliūčių puikiai atlikti pareigas, vadovauti nemažam darbuotojų kolektyvui ir sėkmingai spręsti pandemijos mestus iššūkius.

Rūta Liubinskaitė / Organizatorių nuotr.

Na, o pagrindinis apdovanojimas – „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ titulas ir Platinos medalis – komisijos sprendimu atiteko vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkui, farmacinės veiklos vadovui ir vienos Vilniaus vaistinės vedėjui Rimvydui Blynui.

Tai išties vaistininkystės lyderis, savo profesijos asas, sukaupęs ilgametę ir įvairiapusę patirtį tiek farmacinės paslaugos teikimo, tiek vadybos srityse, kolegų ir studentų mokytojas, Darbo tarybos atstovas.

Pokalbio su komisija metu Rimvydas su dideliu entuziazmu pasakojo apie savo veiklą ir ateities planus, vis pabrėždamas svarbiausią vaistininko savybę – sąžiningumą. Tradiciškai Lietuvos metų vaistininką paskelbė ir palaimino Kardinolas Jo Eminencija Sigitas Tamkevičius.

„Šie metai mums visiems buvo ypatingai sunkūs, o sunkiausi turbūt buvo medikams ir jums, vaistininkai, – kalbėjo Kardinolas JE S. Tamkevičius. – Jūs, prasidėjus pandemijai, tapote pirmais ir dažnai vieninteliais mūsų gydytojais, konsultantais, sveikatos patarėjais, psichologais, nes ligoniams patekti į gydymo įstaigą tapo labai sudėtinga. Džiaugiuosi jumis, mieli vaistininkai, kad išsilaikėte, nepalūžote, kad, sukaupę jėgas, toliau nuoširdžiai dirbate, padėdami visiems mums sveikti. Laiminu jus.“

Kulinarinė kelionė ir šventinis koncertas

Po iškilmingos dalies visi renginio dalyviai – komisijos nariai ir į rinkimų finalą patekę vaistininkai – buvo pakviesti nuotoliniu būdu leistis į kulinarinę kelionę, kurioje gidais buvo restorano „14Horses“ gastronomijos virtuozai, virtuvės šefas Martynas Žymantas ir someljė Simonas Laukaitis.

Dar iš vakaro visi šio renginio dalyviai buvo gavę šventinius paketus, patiekalus tereikėjo pasiserviruoti savo namuose, prie gausaus stalo pasikviesti šeimos narius ir, klausantis įdomaus pasakojimo, vaišintis.

Po sočios kelionės visi buvo pakviesti pasiklausyti ir pasižiūrėti specialiai šiai progai parengto šventinio koncerto, kuriame gražiausius Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius atliko Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Liudas Mikalauskas (bosas) ir Egidijus Bavikinas (tenoras).

Padėkojo vaistininkams, rinkimų rėmėjams ir partneriams

Organizatoriai padėkojo visiems šalies vaistininkams už nuoširdų, pasiaukojantį darbą, neįkainojamą visokeriopą pagalbą žmonėms šiuo sunkiu metu ir išreiškė viltį, kad kitais metais pagerbiant ir apdovanojant geriausius šios profesijos atstovus jokios kliūtys nesutrukdys susiburti draugėn į didelę ir gražią šventę.

Taip pat – nuoširdi organizatorių padėka „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ rėmėjams „Farmacija ir laikas“, „Servier“, GSK, „Boncel 5600“, „Orivas“, „Entafarma“, rinkimų partneriams „Camelia“, „Eurovaistinė“, „Norfos vaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, „Benu vaistinė Lietuva“, „Mano vaistinė“ ir ligoninių vaistinėms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA