Tvarus gyvenimo būdas pasiekiamas kiekvienam - kaip padėti sau, kitiems ir planetai - Kas vyksta Kaune

Tvarus gyvenimo būdas pasiekiamas kiekvienam – kaip padėti sau, kitiems ir planetai

Organizatorių nuotr.

Pastovus ir beribis vartojimas šių dienų pasaulyje yra įprastas reiškinys: kai technologijos ima viršų ir visuomenė vis labiau atpranta nuo natūralių produktų, dažno vartotojo įpročiai ima reikalauti greičiau, gausiau ir pigiau. Galiausiai tai priveda prie sveikatos problemų, klimato kaitos ir augančio poreikio inovatyviems sprendimams.

Pastaraisiais šią žiemą sužibėjo socialinio verslo startuolis „ETIAM Planet“ – kokybiškus, inovatyvius bei patikrintus produktus sveikesniam ir tvaresniam gyvenimo būdui kuriantis socialinis verslas.

Skirtingi keliai į sąmoningą pasaulėžiūrą

Sakoma, kad svarbiausi įpročiai susiformuoja dar vaikystėje – taip atsitiko ir „ETIAM Planet“ įkūrėjai Vidai Gražinienei. Užaugusi Anykščiuose, ji jau nuo pat mažų dienų turėjo artimą ryšį su tvariu ir sveiku gyvenimo būdu.

„Mūsų šeimoje visuomet buvo svarbu užsiauginti ekologiškas daržoves, sveikai gyventi, naudoti kuo mažiau chemijos. Tėvai nuolat mokė saugoti gamtą, nešiukšlinti, surinkti ir kitų šiukšles.

Ilgą laiką apie tai net nepagalvojau, tačiau panašu, kad ši mano pasaulėžiūra iš tiesų įgavo pagrindą būtent auklėjimo dėka. Taigi, šis tėvų suformuotas požiūris ir įpročiai lydi mane iki šiol. Jų dėka gimė ir „ETIAM Planet“, – teigia V. Gražinienė.

Tačiau naudingi įpročiai ir suvokimas, kad šioje planetoje nesame tik svečiai, gali būti išugdytas ir bėgant laikui. Tai puikiai įrodo prie „ETIAM“ komandos prisijungusi rinkodaros ekspertė Monika Poškutė.

„Atvirkščiai nei Vida, savo vaikystėje susidurdavau su pastoviu vartojimu ir pertekliumi. Tik laikui bėgant pradėjau suprasti masinio vartojimo problemą. Buvau sukrėsta atliekų ir plastiko kiekio augimo spartumu. Netgi perkant produktus plastikinėje pakuotėje, pradėdavo kirbėti kaltės jausmas.

Norėjosi surasti kitą alternatyvą plastikui, todėl pradėjau mažais žingsneliais rinktis ekologiškesnius produktus. Nors jie yra brangesni už masiškai gaminamus produktus, domintis jų nauda pradėjo matytis ir jų finansinis pranašumas. Taip po truputį ir pasukau ekologiško kelio link” – teigia M. Poškutė.

Net man, net tau, net planetai

Skirtingi keliai suvedė prie bendro tikslo: taip gimė socialinę atsakomybę nešantis startuolis „ETIAM Planet“, kviečiantis vienoje vietoje atrasti kokybiškus, inovatyvius bei sveikatai naudingus sprendimus kasdieniam gyvenimui.

Pasak įkūrėjų, startuolio tikslas – rekomenduoti tik tas prekes, kurios yra asmeniškai patikrintos ir suteikti žmonėms būdą tvaresniam bei sveikesniam gyvenimo būdui atrasti.

„ETIAM Planet“ propaguoja kokybišką žmogaus gyvenimą, siūlydami prekes kurios yra palankios jo sveikatai bei aplinkai.

„Tai socialinis verslas, kuris ne tik siūlo prekes, bet ir edukuoja kokią problemą jos sprendžia. Pasitelkdami apžvalgas, straipsnius bei tinklaraščius mes siekiame supažindinti žmones su ekologijos reikšme ir svarba jų gyvenime.

Norime pabrėžti, kad visų gyvensenos pagrindas yra suformuoti įpročiai ir jiems pakeisti reikia laiko, todėl šią kelionę sveikesnės gyvensenos link linkime eiti palengva“, – teigia M. Poškutė.

Paklaustos, kaip užgimė toks įmantrus startuolio pavadinimas, įkūrėjos šypteli: „ETIAM“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „net“. Už to slepiasi noras pabrėžti, kad ši idėja turi poveikį net man, net tau ir net planetai“ – teigia V.Gražinienė.

Socialinio verslo akseleratoriuje – netikėti siurprizai

„Pradinė socialinio verslo idėjos versija sukosi galvoje beveik metus, ją vis tobulinome ir bandėme realizuoti. Tačiau didžiausias pasispyrimas į priekį įvyko sudalyvavus socialinio verslo hakatone. Jo dėka buvome atrinkti į „ChangeMakers‘ON“ organizuojamą „Change4Future” socialinio verslo akseleratorių, kur gavome galimybę naudotis neįkainojamomis įvairių sričių ekspertų iš užsienio bei Lietuvos konsultacijomis.

Jų dėka sulaukėme begalės atsakymų į rūpimus klausimus, kaip vystyti verslą, išvengti klaidų ir teisingai formuoti savo kelią tikslo link. Šios išsamios konsultacijos tapo ne tik mulžiniška pagalba vystant idėją, bet ir suteikė saugumo jausmą einant sudėtingu socialinio verslininko keliu“ – teigia V. Gražinienė ir šypteli, kad „Change4Future“ socialinio verslo akseleratoriaus dėka ji atrado ne tik naudingas konsultacijas, bet ir bendrakeleivę – būtent projekto metu prie „ETIAM Planet“ komandos prisijungė akseleratoriuje konsultacijas teikusi ekspertė Monika Poškutė.

ETIAM Planet / Organizatorių nuotr.

„ChangeMakers‘ON” organizuojamuose socialinio verslo akselatoriuose mentoriauju jau kuris laikas. Visada norėjau dalintis savo sukaupta patirtimi, todėl ši galimybė puikiai tinka tai įgyvendinti. Po vienos konsultacijos su manimi, kaip eksperte, susidomėjo būtent „ETIAM Planet“ komanda.

Mane labai sužavėjo jų idėjos tikslas, pajaučiau jam artumą ir bendramintiškumą. Visas mūsų pokalbis buvo kupinas nuoširdumo, tad greitai supratau, kad noriu prisidėti vystant šią idėją. Ne ilgai trukus, Vida mane maloniai nustebino ir pakvietė tapti komandos dalimi“ – šypsosi M. Poškutė.

Nesiekia beprasmės naudos

Paklaustos, ko tikėtis pirmiesiems lankytojams, „ETIAM Planet“ įkūrėjos nesiekia besąlygiškai reklamuotis.

„Mes nesiekiame, kad kiekvienas mūsų klientas imtų verstis per galvą ir pirkti visus produktus galbūt net gerai nesuvokdamas jų teikiamos naudos. Mūsų tikslas – edukuoti ir supažindinti vartotoją su ilgalaike produkcijos nauda ir padėti atrasti sprendimo būdą tvaresniam bei sveikesniam gyvenimui tiems, kas to siekia.

Puikiai suprantame, kad įpročiai yra ilgalaikis dalykas, kad esame pripratę prie tam tikrų produktų ir jie jau yra tapę mūsų gyvenimo dalimi. „ETIAM Planet“ atėjo tam, kad jums padėtų po truputį, palaipsniui ir sąmoningai keisti vartojimo įpročius, kuriant sveikesnį ir tvaresnį gyvenimą aplink save.“ – teigia M.Poškutė.

Kelias idėjos išpildymo link visada pilnas iššūkių bei išbandymų, reikalaujantis stiprios valios ir pastangų. Tačiau visi iššūkiai galiausiai atneša ilgai siektą rezultatą.

„Svarbiausia daryti tai ko trokšta tavo širdis, o norint išpildyti troškimus tereikia nustoti kalbėti ir pradėti veikti. Kadangi ir mūsų kelias „Change4Future“ socialinio verslo akseleratoriuje taip pat dar tik įpusėjo, tikime, kad su „ChangeMakers‘ON“ bei kitų ekspertų pagalba eisime ir dar toliau, stipriau, efektyviau“, – teigia „ETIAM Planet“ komanda.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA