Kauno rajone ruošiamos kalėdinės dovanos senoliams ir mokiniams – Kas vyksta Kaune

Kauno rajone ruošiamos kalėdinės dovanos senoliams ir mokiniams

KRS nuotr.

Kauno rajono savivaldybė kasmet paruošia kalėdines dovanėles vienišiems senoliams – šią savaitę jie sulauks maisto krepšelių, kurie praturtins šventinį stalą. Rajono vadovai šiuo sunkiu laiku nepamiršo ir mokinių. Paskelbus, kad nuo rytojaus bus griežtinimas karantinas ir stabdomas ugdymo procesas mokyklose, valgyklose nebebus teikiama karšto maisto ruošimo paslauga.

Tačiau Kauno rajono mokiniams, kuriems skirtas nemokamas maitinimas, karantino laikotarpiu bus organizuojamas nemokamas maitinimas kita forma – pristatomi maisto produktų rinkiniai į namus, praneša Kauno rajono savivaldybė.

Dovanas papuoš rankų darbo atvirukai

Šiemet planuojama išdalyti 286 kalėdinius maisto krepšelius. Jų sulauks vyresni nei 70 metų vieni gyvenantys asmenys (arba šeima) ir neturintys vaikų.

Kalėdinį maisto krepšelį sudaro 11 maisto prekių: šaltojo spaudimo saulėgrąžų aliejus (1 litro pakuotė), konservuoti žirneliai, konservuotų persikų puselės, konservuotos menkių kepenėlės, konservuota lašiša savo sultyse, konservuotas kapotas jautienos kumpis, tirpiosios kavos „Trys viename“ gėrimas, vanilės skonio fasuoti zefyrai, džiovintos razinos, kūčiukai su aguonomis ir sutirštintas pienas su cukrumi.

„Kalėdinius maisto krepšelius seniūnijos atsiims šiandien Šeimos gerovės centre. Be to, šias dovanėles papuoš šio centro vaikų dienos lankytojų padaryti kalėdiniai atvirukai“, – sakė Kauno rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Margarita Venslovienė.

Daugiausia krepšelių iškeliaus į Garliavos seniūniją – 50, beveik po 20 į Neveronių, Garliavos apylinkių ir Zapyškio seniūnijas.

Vieno kalėdinio maisto krepšelio kaina – 12,11 Eur. Iš viso savivaldybė senolių dovanėlėms išleis beveik 3,5 tūkst. Eur.

Nemokamas maitinimas ir žiemos atostogų metu

Lapkričio–gruodžio mėn. Kauno rajono mokyklose visiems mokiniams, kuriems skirti nemokami pietūs ir kurie mokėsi nuotoliniu būdu arba buvo priverstinėje izoliacijoje, maitinimas buvo organizuojamas kitomis formomis: tėvai turėjo galimybę arba atsiimti karštą maistą mokyklos valgykloje, arba gauti maisto produktų krepšelį į namus.

„Gruodžio mėnesį nuotoliniu būdu iš viso mokėsi 770 mokinių (5–12 klasių). Tais atvejais, kai mokyklų valgyklos buvo laikinai uždaromos dėl darbuotojų ligos ar saviizoliacijos, operatyviai organizuodavome maisto pristatymą iš kitų mokyklų ar maitinimo įmonių“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydra Narbutienė.

Specialistė informavo, kad Kauno rajono mokiniams maisto daviniai bus organizuojami ir už žiemos atostogas, nors tai nėra privaloma pagal Socialinės paramos mokiniams įstatymą.

„5–12 klasių mokiniams maisto daviniai ruošiami už atostogų dienas nuo gruodžio 23 dienos (iš viso 772 mokiniams). 1–4 klasių mokiniams ir priešmokyklinukams, atsižvelgiant į paskelbtas paankstintas žiemos atostogas, paketai ruošiami už atostogų dienas nuo gruodžio 14 dienos (iš viso 1672 mokiniams)“, – skaičius vardijo Ž. Narbutienė.

Maisto krepšeliai bus išvežiojami gruodžio 16–18 dienomis ir iki švenčių pasieks visas šeimas.

Krepšelį sudaro: aukščiausios rūšies mėsos gaminių, duonos ir pyrago gaminių (įtraukta pilno grūdo duona, kūčiukai, aguonų pyragas, keksas su razinomis, sveikuolių sausainiai su sėklomis), bakalėjos prekės (įvairūs konservuoti ir sausi produktai, mandarinai, saldumynai vaikams).

Maisto daviniai ruošiami ne tik socialiai remtinų šeimų vaikams, bet ir visuotinio nemokamo maitinimo programoje dalyvaujantiems vaikams – priešmokyklinukams ir pirmokams, kuriems nemokami pietūs skirti nevertinant šeimos pajamų. Tiems priešmokyklinukams, kurie lankys ugdymo įstaigas ir po gruodžio 14 dienos, bus gaminamas ir patiekiamas karštas maistas ugdymo įstaigoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.