Be elektros likę kauniečiai pasipiktinę: čia koks nors socialinis eksperimentas? – Kas vyksta Kaune

Be elektros likę kauniečiai pasipiktinę: čia koks nors socialinis eksperimentas?

Asociatyvi / R. Tenio, ESO nuotr.

Elektros tiekimo trečiadienį netekusiems Kleboniškio gyventojams užkliuvo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) sprendimas planinį remontą atlikti pačiame karantino įkarštyje. Nors gyventojai prašė atidėti darbus, elektros tinklus prižiūrinti įmonė teigia, kad juos vykdyti buvo būtina.

Paliko be elektros tamsiausiu metų laiku

Kaip pasakojo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas, nepatogumų patyrė Vasarvietės gatvės Kleboniškyje gyventojai. Vyro teigimu, elektrą visai dienai ESO atjungė, nes suplanavo pakeisti transformatorinę – tai esą daryta ne dėl gedimo, o įrengimų amžiaus ir susidėvėjimo.

Skaitytojas kėlė klausimą, kodėl remonto laikas parinktas žiemą, kai namams reikalingas šildymas, tamsiausiu paros metu (darbai numatyti 8-18 val.) ir dar per griežtą karantiną, kai visi privalo būti namuose, dirbti ir mokytis.

„Negalima niekur išeiti, turi būti namuose be šviesos, šilumos ir elektros. Čia koks nors socialinis eksperimentas? Prieš savaitę ESO paskelbus apie planuojamus darbus, buvo rašomi gyventojų skundai, seniūnaičio prašymas. Bet atsakymas buvo vienas šabloninis: reikia keisti, suplanavom, įspėjom, žodžiu, atsikniskit“, – skundėsi kaunietis.

Siekia apsisukti kaip įmanoma greičiau

ESO valdančios valstybės kapitalo įmonės „Ignitis grupė“ ryšių su visuomene projektų vadovas Tadas Markevičius „Kas vyksta Kaune“ pateiktame komentare pažymėjo, kad transformatorinė Kleboniškyje yra keičiama siekiant užtikrinti teikiamos elektros energijos kokybę ir patikimumą klientams, taip pat – elektros įrenginių ir aplinkinių žmonių saugumą.

„Darbų trukmė įvertinama pagal darbų apimtis ir kiekvienu atveju ji gali būti skirtinga, todėl planuojant darbus, jų trukmė vertinama kiekvienu atveju atskirai. ESO specialistai siekia užtikrinti, kad suplanuotas elektros tinklo atjungimas būtų kuo trumpesnis. Pavyzdžiui, planinių atjungimų rugsėjo–lapkričio mėn. duomenys rodo, kad siekiant gyventojams sumažinti nepatogumus darbai atliekami vidutiniškai 2 val. greičiau nei būna planuota, o atliktų darbų vidutinė trukmė dažnai nesiekia 4 val.“ – aiškino T. Markevičius.

Jis pripažino, kad buvo gauta prašymų atidėti darbus, tačiau gyventojams paaiškinta šį remontą esant būtiną ir jo atidėlioti negalima dėl aukščiau įvardytų priežasčių.

Intensyvesnis darbų grafikas antroje metų pusėje, anot T. Markevičiaus, susidarė dėl to, kad pavasarį, kai šalyje buvo paskelbtas pirmasis karantinas, didelė dalis planuotų tinklo rekonstrukcijos darbų buvo sustabdyta ir atidėta vėlesniam laikui. Dauguma tokių darbų jau yra perkelta iš ankstesnio laikotarpio.

Peržiūri darbų grafikus

„Taip pat noriu atkreipti dėmesį, kad atsižvelgiant į sugriežtintas karantino sąlygas, artėjančias šventes ir vaikų atostogas, yra peržiūrimi elektros tinklo rekonstravimo darbų grafikai siekiant kuo labiau trumpinti darbų laiką, kad gyventojai patirtų kuo mažiau nepatogumų dėl planuojamų elektros tiekimo atjungimų“, – nurodė „Ignitis grupės“ atstovas.

Planiniai darbai nebus vykdomi gruodžio 24–27 d. ir gruodžio 31 d.–sausio 1 d. Švenčių dienomis ESO rūpinsis tik gedimų šalinimo darbais, pavyzdžiui, jei ant elektros linijos užvirto medis, dėl kitų priežasčių sugedo elektros linija ar transformatorinė, nustatyti kritiniai tinklo defektai ar sugedo kiti elektros ar dujų tinklo įrenginiai.

Duomenys apie šalyje vykdomus ESO darbus realiu laiku pateikiami interaktyviame atjungimų žemėlapyje, o gyventojams kilus klausimų dėl ESO atliekamų būtiniausių darbų laiko ir trukmės, T. Markevičius pataria skambinti nemokamu telefonu 1852. Daugiau informacijos apie ESO darbus šventiniu laikotarpiu pateikiama čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.