Nepaisant verslininkų prašymų, ribojimai dėl prekybos centrų aikštelių lieka – Kas vyksta Kaune

Nepaisant verslininkų prašymų, ribojimai dėl prekybos centrų aikštelių lieka

Kas vyksta Kaune, BNS, 2020/12/09 14:53
R. Tenio nuotr.

Prekybos centrams nuo trečiadienio privalant griežčiau riboti lankytojų bei automobilių srautus, verslo atstovai kadenciją baigiančio ministrų kabineto paprašė švelninti ribojimus dėl automobilių aikštelių, tačiau Vyriausybė nesutiko. Po diskusijų laikinasis premjeras Saulius Skvernelis rekomendavo palikti tokią pat tvarką, o prireikus surengti nuotolinį Vyriausybės posėdį.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius pasiūlė kompromisą – sumažinti parkavimo vietų iki 50 proc., o ne iki 20 proc., kaip reikalaujama dabar.

„Mūsų siūlymas, kuris tikrai būtų, mūsų nuomone, proporcingas ir racionalus: apriboti iki 50 proc. parkavimo vietų skaičių – ne 20 proc., o 50 proc., – kas būtų lengvai įgyvendinama ir nesukurtų didelių įtampų pirkėjams, nesukurtų konfliktų, kelių eismo taisyklių galimų pažeidimų“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo M. Statulevičius.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) vadovė Rūta Vainienė sakė, kad ribojimas gali labai apsunkinti žmonėms maisto pirkimą. Ji teigė girdėjusi, kad maisto prekybininkai jau mažina užsakymus.

„Galbūt galima susilaikyti nuo kažkokių kalėdinių pirkinių ar tokių, kur būna metiniai pirkiniai, bet tie maisto, kasdieniniai pirkiniai – va čia yra labai didelė problema. Yra parduotuvių su labai mažais parkingais, į kurias atvažiuoja ir iš kaimo vietovių žmonės, kurie nori didesnio pasirinkimo, – praktiškai neturės, kur pasistatyti automobilio. Girdėjau, sako maistininkai jau „užsakymus mažiname“, – sakė R. Vainienė.

S. Skvernelis argumentavo, kad nėra prasmės apriboti žmonių srautų tik prekybos centrų viduje, neribojant atvažiujančių automobilių.

„Jeigu mes ribojame klientų skaičių, padarėme trečdalį, tai kaip gali būti, kad į aikštelę neįmanoma įvažiuoti – logiškai irgi man atsakykite – pilnos aikštelės ir dar netelpa automobiliai. Tai turėtų tie žmonės kažkur būriuotis lauke laukti, bet jie visi kažkaip sueina į tuos pastatus ir sėkmingai tenai būriuojasi“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Tai racionalių, greitų sprendimų jeigu reikės, mes dar padarysime neeilinį nuotolinį posėdį ir prisiimsime korekcijas“, – pridūrė jis.

Prekybos centrų stovėjimo aikštelės

Kauniečiai fiksuoja pažeidimus

Trečiadienį į „Kas vyksta Kaune“ redakciją pradėjo plūsti nuotraukos, kuriose užfiksuotos prekybos centrų stovėjimo aikštelių užkardos, šalia jų – reikalavimų nesilaikantys piliečiai.

Kaip jau rašyta, nuo šiandien įvažiuojančius į prekybos centrų stovėjimo aikšteles pasitinka „Stop“ juostos ir kitos užtvaros, o išsprendus automobilio statymo iššūkį laukia kiti – prekybos centrai keičia žmonių srautų reguliavimo tvarką, uždaro ne pagrindinius įėjimus.

„Baisu, kas aikštelėse darosi, statosi visi kur papuola. 17 val., aš neįsivaizduoju, kaip užsikišę bus“, – baisėjosi skaitytoja.

Tiesa, skaitytojams akis užkliuvo ne tik už stovėjimo aikštelių užkardų, miestiečiai skundėsi negalintys naudotis net prekybos centre „Molas“ įrengtais suoliukais.

„Mole“ net ant suoliukų sėdėt negalima“, – apmaudo neslėpė skaitytoja.

Prekybos centras „Molas“ / Skaitytojos nuotr.

Primename, kad Vyriausybė pirmadienį nutarė, kad nuo trečiadienio prekybos centrai turi užtikrinti 15 kv. metrų prekybos plotą vienam žmogui mažesnėse parduotuvėse ir 30 kv. metrų – didesniuose nei 10 tūkst. kv. metrų prekybos centruose.

Be to, automobilių aikštelėse šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose galima užimti tik 20 proc. stovėjimo vietų, neskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų vietų.

Nuo trečiadienio tai pat rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų vietose nerengti akcijų, išpardavimų, nuolaidų valandų, kurios didina pirkėjų srautus, siūloma didinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip penki asmenys, nustatyti ilgesnį darbo laiką, parduotuvėse lankytis vienam šeimos asmeniui.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.