Atskleistas karantino griežtinimo planas: būtų uždaromos parduotuvės, ugdymas – tik nuotoliniu būdu – Kas vyksta Kaune

Atskleistas karantino griežtinimo planas: būtų uždaromos parduotuvės, ugdymas – tik nuotoliniu būdu

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Karantiną siūloma tęsti iki metų pabaigos, griežtinti ribojimus prekybai, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ką tik su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu sutarėme, kokios konkrečiai karantino griežtinimo priemonės bus svarstomos pirmadienį ryte COVID-19 komitete, kuriam vadovauja Premjeras“, – socialiniame tinkle „Facebook“ penktadienį pranešė ministras.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras neslepia, kad bus sprendžiama dėl kur kas griežtesnio karantino Lietuvoje, nes dabartinių, anot jo, nebeužtenka.

„Šįkart, siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, siūlysime taikyti visose viešose vietose, prekybos ir paslaugų vietose, nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims“, – rašė A. Veryga.

Sugriežtintas karantinas turėtų įsigalioti nuo kito trečiadienio, gruodžio 9 dienos, o karantiną bus siūloma tęsti iki gruodžio 31 d.

Didesnis plotas

Ministras atskleidžia ir siūlomas priemones. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus, t. y. vietoj 10 kv. m. ploto nustatyti:
– 15 kv. m., kai visas prekybos plotas yra 10 tūkst. kv. m. arba mažesnis vienam lankytojui, o vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus;

– arba 30 kv. m. prekybos plotas, kai visas plotas yra didesnis nei 10 tūkst. kv. m. vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus.

Taip pat, pasak A. Verygos, bus siūloma nustatyti ir papildomas rekomendacijas.

Bus rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 žmonės, o šeimoms – eiti tik po vieną.

Būtų uždaromos parduotuvės

Ministras neatmeta ir griežtesnių alternatyvų.

„Pirmoji alternatyva. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kitos priemonės.

Antroji alternatyva. Ji – tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu. Draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla“, – rašė ministras.

Tiesa, ši alternatyva galėtų būti netaikoma parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas. Maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose. Internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.

Ministras taip pat siūlo papildomai nenustatyti išimties laisvalaikio paslaugoms – išimčių nebetaikyti individualiems fizinio aktyvumo užsėmimams. Išimtis liktų tik aukšto meistriškumo sporto veikloms.

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, atsisakoma dalinio nuotolinio darbo, išskyrus, kai būtina atlikti darbą vietoje.

Sugriežtinus karantiną būtų draudžiama lankyti muziejus, galerijas ir organizuoti ekskursijas.

Ugdymas – tik nuotoliniu būdu

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vykdomi, užtikrinant būtinus saugumo reikalavimus. Ugdymas mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas būtų vykdomas tik nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas.

Neformalusis vaikų švietimas būtų vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas. Neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus.

Profesinis mokymas (ar jo dalis), išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, laikantis būtinų saugumo reikalavimų.

„Be to, dar šiandien pasirašysiu operacijų vadovo sprendimą, kuriuo bus nustatytas įpareigojimas kaukes dėvėti ir darbo vietose, ne tik posėdžių metu, išskyrus atvejus, kai žmogus patalpoje yra vienas“, – pridūrė A. Veryga.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA