Kas keisis prie Kauno Kalėdų eglutės po įvesto ribojimo vaikštinėti tik po du – Kas vyksta Kaune

Kas keisis prie Kauno Kalėdų eglutės po įvesto ribojimo vaikštinėti tik po du

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Po praėjusį savaitgalį daugelyje šalies miestų vykusių eglučių įžiebimo švenčių Vyriausybė skuba griežtinti būriavimosi viešose vietose taisykles. Tačiau abejojančių, kad trečiadienį priimtas sprendimas, leidžiantis vaikštinėti tik po du, duos norimą efektą žmonių prie Kalėdų eglutės elgsenai ir siūlo organizatoriams Rotušės aikštėje savo iniciatyva įvesti daugiau tvarkos.

Atkreipdama dėmesį į praėjusį savaitgalį vykusį Kauno Kalėdų eglutės įžiebimą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistė Austina Vžesniauskaitė dar kartą priminė, kad visose viešose vietose žmonėms, vyresniems nei 6 metai, privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

„Jos privalo pilnai dengti nosį ir burną. Rekomenduojama susilaikyti nuo kontaktų su kitų šeimų nariais. Privalu laikytis ne mažesnio nei 2 metrų atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto“, – sakė specialistė.

Taip pat ji akcentavo, kad „karantino metu draudžiami visi tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse organizuojami komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, kiti susibūrimai. Organizatoriai privalo užtikrinti, kad šių priemonių būtų laikomasi“ bei dėl planuojamų įvesti papildomų ribojimų patarė kreiptis tiesiai į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Atsakymo netruko sulaukti, jau antradienį buvo paskelbta, kad ketinama griežtinti žmonių būriavimosi taisykles ir trečiadienį Vyriausybė pritarė, kad viešose erdvėse vietoje 5 asmenų galima būti tik po du. Ribojimas negalioja vienos šeimos nariams.

Rotušės aikštė pilna žmonių

Šie pakeitimai turėtų gerokai pakoreguoti praeitą savaitgalį stebėtas būriavimosi prie Kauno Kalėdų eglutės tendencijas, kuomet aikštėje stovintys žmonės gal ir laikėsi saugių 2 metrų atstumų, tačiau buvo keletas vietų, kur visos taisyklės žlugo.

Dvi karštosios vietos aikštėje – tai eglutės vidus, kuriame „paslėptas“ paslaptingas cukrinis Kaunas, o jį išvysti nori tiek maži, tiek dideli. Kitas traukos taškas – tai karuselė, ant kurios spalvingų arkliukų veržiasi pasisupti mažiausieji, o juos lydi tėvai.

„Norinčiųjų patekti patekti į eglutės vidų ir apžiūrėti „miesto iš cukraus“ kompoziciją išties netrūksta. Tas momentinis susižavėjimas neretai priverčia žmones užsimiršti apie šių dienų ribojimus ir kokioje realybėje dabar gyvename. Pastebime, kad kauniečiai neišlaiko saugaus atstumo ir prie dar vienos atrakcijos – karuselės“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ pripažino Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Pasak patarėjo, dėl šios priežasties planuojama su apsaugos tarnybos darbuotojų pagalba griežčiau reguliuoti norinčių patekti į eglutės vidų žmonių srautus. Tokių pačių priemonių planuojama imtis ir prie karuselės, jei tai nepadės – įrengti apsaugines tvoreles.

Kalėdų eglės įžiebimas

„Tikime, kad patys kauniečiai yra sąmoningi ir gerai supranta bei objektyviai vertina dabartinės situacijos rimtumą tiek mieste, tiek ir visoje šalyje. Atitinkamai įvairiais kanalais nuolat prašome žmonių elgtis atsakingai, laikantis visų šiuo metu galiojančių karantino ribojimų bei rekomendacijų, kad apsaugotume save ir aplinkinius“, – priminė T. Jarusevičius.

Pasak jo, apie tai nuolat primena ir Rotušės aikštėje informacinius garso klipus reguliariai transliuojantis kalėdinis radijas, kurį kasmet miestui pristato portalas „Kas vyksta Kaune“.

Taipogi miestas pasirūpino papildoma apsauga, kuri nuolat dirba Rotušės aikštėje ir prisideda prie Kauno policijos pareigūnų bei savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistų užtikrinant viešąją tvarką. Situacija gyvai stebima ir vaizdo kamerų pagalba, kad prireikus būtų operatyviai reaguojama.

Mero patarėjas teigė, jog Kaune yra ir daugiau miesto erdvių, išpuoštų įvairiomis dekoracijomis, todėl kvietė nesikoncentruoti vien Rotušės aikštėje, bet lankytis ir Santakos parke, senamiestyje bei atgijusioje Laisvės alėjoje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA