Vos 13 metų kaunietės pieštas darbas atstovaus Lietuvą tarptautiniame konkurse – Kas vyksta Kaune

Vos 13 metų kaunietės pieštas darbas atstovaus Lietuvą tarptautiniame konkurse

Organizatorių nuotr.

Lietuva šiemet prisijungė prie Tarptautinio vaikų taikos plakato konkurso ir šiandien konkursui pateikė mūsų šalies nugalėtojos plakatą, kurį sukūrė Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos septintokė, 13-metė Skaistė Gurinaitė. Mokinės dalyvavimą konkurse parėmė Kauno M.K.Čiurlionio LIONS klubas.

Skaistė pasakoja, kad konkursui ji pateikė plakatą, sukurtą tik iš 4 karto – dar trys piešiniai liko namie. Anglijoje gimusi ir prieš keletą metų į Lietuvą mokytis atvykusi Skaistė sako nelankiusi jokių dailės būrelių ar mokyklos, o jos plakato turinį įkvėpė geografijos bei istorijos pamokos, klausoma muzika ir su koronavirusu susiję neramūs laikai pasaulyje.

Skaistės Gurinaitės plakatas / Organizatorių nuotr.

Taikos plakatų konkurso 2020–2021 metų tema – „Tarnaujam Taikai“. Nacionaliniame Lietuvos finale dalyvavo keturių moksleivių piešiniai iš Kauno, Plungės, Mažeikių ir Telšių.

Finale dalyvavęs plakatas iš Telšių / Organizatorių nuotr.

„Šiuo konkursu siekiama paskatinti vaikus pagalvoti apie situaciją pasaulyje ir išreikšti savo taikos viziją per kūrybą ir menines priemones. Smagu, kad vaikai susidomėjo šiuo konkursu, pavyzdžiui, telšiškiai sulaukė net 14 plakatų iš Telšių meno mokyklos vaikų, Mažeikių moterų LIONS klubas gavo 13 moksleivių darbų.

Nugalėtoją atrinkome pagal tris iš anksto nurodytus kriterijus: temos atskleidimas, meninis lygis ir originalumas. Skaistės darbas buvo techniškai stipriausias“, – pasakoja Taikos plakato konkursą Lietuvoje koodinuojančios organizacijos LIONS gubernatorė Daiva Grikšienė.

Finale dalyvavęs plakatas iš Plungės / Organizatorių nuotr.

Konkurse gali dalyvauti 11-13 metų moksleiviai. Plakatai turi atitikti keletą reikalavimų: kūrinys turi būti vieno autoriaus, kūrinio išmatavimai – tarp 33×50 ir 50×60 cm, kūrinys negali būti trimatis, be iškilusių detalių, lengvai transportuojamas, neleidžiama naudoti raidžių ar skaičių.

Tarptautinė LIONS klubų asociacija atrinks 24 tarptautinius finalininkus iš maždaug 60 pasaulio šalių. Nuo 1988 m. rengiamame konkurse jau dalyvavo daugiau kaip 3,6 mln. vaikų.

Finale dalyvavęs plakatas iš Mažeikių / Organizatorių nuotr.

Nugalėtojai bus paskelbti vasario 1 dieną. Didžiojo prizo laimėtojo laukia 5000 JAV dolerių premija, kurią jis kviečiamas atsiimti JAV. Kitiems trims prizininkams bus įteikti 500 JAV dolerių prizai.

Pernai Taikos plakato konkurso nugalėtoju tapo 12-metis Zhang Zhuo iš Kinijos. Trys prizininkai: 13-metis Zhang Miao iš Kinijos, 12-metis William Higgs iš Velso ir 13-metis Massimo Morato iš Italijos.

Tai yra viena iš LIONS organizacijos strateginių krypčių – ugdyti pozityvius jaunus žmones, apimant jų namus, mokyklą ir bendruomenę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA