Su kauniečių geriausia pripažinta „Audi“ iki pajūrio ir atgal - vienu įkrovimu - Kas vyksta Kaune

Su kauniečių geriausia pripažinta „Audi“ iki pajūrio ir atgal – vienu įkrovimu

Trečiadienį „Audi“ atstovams oficialiai įteiktas Kauno metų automobilio 2021 apdovanojimas. Portalo „Kas vyksta Kaune“ rengtame balsavime skaitytojai geriausiu išrinko elektrinį „Audi e-tron Sportback“ modelį, pasižymintį staigumu ir ekologiškumu.

Konkurentus aplenkė visa galva

Oficialaus markės atstovo – bendrovės „Autojuta“ Kauno „Audi“ centro Naujų automobilių pardavimo skyriaus vadovą Vytautą Švedą sveikino ir laimėjimą žyminčią statulėlę įteikė „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas. Simbolinėje ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos metų automobilio rinkimus organizuojančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

Primename, kad balsuoti už labiausiai patinkanti modelį specialioje naujienų portalo sekcijoje kauniečiai galėjo iki lapkričio 26 d. Po tris savaites trukusio balsavimo, be didelės konkurencijos nugalėjo 17,33 proc. skaitytojų balsų surinkusi „Audi e-tron Sportback“.

Antrą ir trečią vietas pasidalijo „Škoda Octavia“ (8,71 proc.) su „Mercedes-Benz E klase“ (8,71 proc.), ketvirtąją užėmė per plauką atsilikęs „Volkswagen Tiguan“ (8,53 proc.). Iš viso atiduota 1170 balsų, o finalinio balsavimo rezultatus peržiūrėti galite čia.

Be įkrovimo – netoli 500 km

„Man, kaip oficialiam „Audi“ atstovui Kaune, labai malonu, kad kauniečiai pasirinko teisingai ir šiemet geriausiu išrinko „Audi e-tron Sportback“ automobilį. Tai visai naujas „Audi“ elektromobilis, kuris įstato mus į šiokias tokias vėžes – miestiečių supratimu, geras automobilis jau antrą kartą yra visiškai elektrinis modelis“, – sako V. Švedas.

Jis pabrėžia, kad „Audi e-tron Sportback“ važiuoja tik elektrine pavara, neturi vidaus degimo variklio, tad yra ekologiškas. Pagal gamintojo specifikaciją, ši „Audi“ turėtų nuvažiuoti kiek daugiau nei 440 km, bet dar šiemet, automobiliui vos pasiekus Lietuvą, V. Švedas pasakoja dalyvavęs ekoralyje, kur reikėjo įveikti kuo daugiau kilometrų per kuo trumpesnį laiką, ir be įkrovos nuvažiavęs 480 km.

„Tai dar buvo ne riba, buvo likę keli kilometriukai viršaus. Be abejo, toks rezultatas pasiektas stengiantis nuvažiuoti kuo toliau, taupant energiją ir pakankamai atsakingai spaudžiant akceleratoriaus pedalą. Normaliuoju būdu, 380 km yra labai paprastai pasiekiamas kilometražas“, – teigia Kauno „Audi“ centro atstovas.

Įkrauti tokį automobilį naudojant 150 kW galios šaltinį, anot V. Švedo, pavyks kol degalinėje išgersite kavos, suvalgysite sumuštinį bei užsuksite į tualetą, t. y., apie 20 min, ir tai jau suteiks apie 80 proc. baterijos įkrovos. Namų sąlygomis, traktuojant, kad kilovatvalandė kainuoja 0,11 Eur, 100 km turėtų atsieiti apie 3 Eur.

Daugiau apie technines „Audi e-tron Sportback“ subtilybes skaitykite čia.

Geriausias Lietuvoje – taip pat elektromobilis

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad lapkričio 27 d. Taujėnų dvare paaiškėjo ir pagrindinių Lietuvos metų automobilio 2021 rinkimų laimėtojas. Pirmą kartą rinkimų istorijoje pergalę pelnė elektra varomas modelis – „Volkswagen ID.3“, bet „kosminio“ naujoko kelias į šį vardą toli gražu nebuvo tiesus.

Iš pradžių susumavus kiekvieno komisijos nario skirtus 25 balus, į metų automobilio titulą pretendavo tiek pat balų surinkę du automobiliai. Tokiu atveju, pergalė skiriama tam modeliui, kuriam komisija balsavimuose skyrė daugiau pirmųjų vietų, bet ir šių abu į garbingą titulą pretenduojantys automobiliai surinko vienodai. Tik suskaičiavus antrąsias vietas, vienu balu aukščiau atsidūrė „ID.3“.

V. Valiukevičius kiek anksčiau pastebėjo šiuos rinkimų metus esant revoliuciniais, rodančiais, kad automobilių pramonė labai stipriai žengia į elektromobilizmą, tačiau įsigyti elektra varoma modelį svarstantiems vairuotojams Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas dar siūle luktelėti.

„Manau, apie 2023-2025 m. įvyks tikroji revoliucija, kai bus pagaminta labai daug elektromobilių, susidarys didelė konkurencija ir transporto priemonių kainos kris, o kokybės gerės“, – prognozavo Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA