Per vieną dieną – du Kauno kriminalistų smūgiai stambiems narkotikų platintojams – Kas vyksta Kaune

Per vieną dieną – du Kauno kriminalistų smūgiai stambiems narkotikų platintojams

Po sėkmingo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistų ir Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų darbo, rastas didelis kiekis narkotinių medžiagų bei sulaikytas ne vienas asmuo, vykdęs nusikalstamas veikas. Penki įtariamieji teismo lauks už grotų.

Kaip nurodoma Kauno apskrities VPK pranešime, lapkričio 24 d., surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką, bendradarbiaujant su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais buvo surengta sulaikymo operacija, kurios metu, dviem automobiliais gabenant narkotines (psichotropines) medžiagas, sulaikyti trys su organizuotu nusikalstamumu siejami asmenys. Gabentos apie 7,5 kg svėrusios narkotinės medžiagos buvo paslėptos itin sumaniai – vieno iš sulaikytųjų vairuojamo automobilio kuro bake.

Tyrimo metu nustatyta ir vieta, kurioje galimai buvo pagamintos minėtos narkotinės medžiagos. Atlikus aštuonias kratas, tyrimo metu jau nustatytose vietose ir sulaikytųjų gyvenamojoje aplinkoje rasta ir iš nelegalios apyvartos iš viso paimta apie 20 kilogramų, kaip įtariama, metamfetamino, kurio kaina nelegalioje mažmeninėje rinkoje siekia apie 200 tūkst. eurų.

Operacijos metu sulaikytas Kauno miesto gyventojas (gim. 1977 m.), Kauno rajono gyventojas (gim. 1972 m.) bei Palangos miesto gyventojas (gim. 1974 m.). Visi sulaikytieji policijai buvo žinomi, anksčiau teisti už turto prievartavimą, neteisėtą disponavimą labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais bei už kitus nusikaltimus.

Praėjusią savaitę Kauno miesto apylinkės teismas dviem įtariamiesiems skyrė kardomąsias priemones – suėmimą trims mėnesiams, vienam iš sulaikytųjų paskirta kardomoji priemonė – suėmimas vieno mėnesio laikotarpiui. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. asmenims gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Tą pačią lapkričio 24-ąją organizuotus nusikaltimus tiriantys pareigūnai surengė dar vieną sėkmingą operaciją viename nuo metų pradžios vykdomų ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis–psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų pardavimo.

Ilgalaikio ir kruopštaus tyrimo metu, surinkus pakankamai duomenų apie vykdomą nusikalstamą veiką – galimai platinamą heroiną – surengus slaptą operaciją, buvo sulaikyti asmenys, Kauno mieste platinę narkotines medžiagas, bei asmuo, kuris, kaip įtariama, jiems jas tiekė. Iš viso tyrimo metu sulaikyti keturi vyrai (gim. 1983 m., 1974 m., 1970 m. ir 1969 m.), o atlikus septynias kratas jų gyvenamosiose vietose, naudojamuose automobiliuose – iš nelegalios apyvartos išimta daugiau nei 50 g, kaip įtariama, heroino.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro Tomo Staniulio komentaras:

Kratų metu taip pat rastas ir nelegaliai laikomas ginklas. Iš tokio kiekio narkotinės medžiagos galimai būtų pagaminta apie 500 narkotinių medžiagų „dozių“, kurių kaina nelegalioje rinkoje siekia nuo 5 tūkst. iki 7 tūkst. eurų.

Sulaikytieji Kauno miesto gyventojai policijai žinomi, anksčiau teisti už įvairius turtinius bei smurtinius nusikaltimus (vienas iš sulaikytų neteistas), jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu bei dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis.

Kauno miesto apylinkės teismas dviem įtariamiesiems skyrė griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimą vienam mėnesiui, dviem iš sulaikytųjų paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei periodinis registravimasis policijos įstaigoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.