Šiais metais telefonų nepaleido daugiau nei 30 tūkst. vairuotojų – dalis liko be teisių – Kas vyksta Kaune

Šiais metais telefonų nepaleido daugiau nei 30 tūkst. vairuotojų – dalis liko be teisių

Asociatyvi / Kauno apskr. VPK nuotr.

Praėjusią savaitę, lapkričio 16–22 d., policijos pareigūnai visoje šalyje daugiausia dėmesio skyrė vairuotojų veiklai, nesusijusiai su saugiu dalyvavimu eisme, t. y. ar vairuojant nesinaudojama mobiliojo ryšio priemonėmis.

Nors apie vykdomą prevencinę priemonę visuomenė iš anksto buvo informuota, tačiau tam tikrai daliai vairuotojų tai tarsi nerūpėjo, galima konstatuoti, kad vadovaujamasi principu – elgiuosi taip, kaip noriu ir kaip man patogu. Bet, kad iki nelaimės gali būti tik vienas žingsnis, lyg ir nepagalvojama.

Policijos pareigūnai, taikydami įvairius patruliavimo būdus, per savaitę iš viso užfiksavo 3 100 atvejų, kai vairuotojai, vairuodami transporto priemones, naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis neturėdami laisvų rankų įrangos, rašoma Lietuvos policijos pranešime spaudai.

Neviešojo patruliavimo metu užfiksuota daugiau negu pusė šių pažeidimų (55,6 proc.). Dėl 2 894 užfiksuotų pažeidimų pradėtos administracinio nusižengimo teisenos (surašyti 2 432 administracinio nusižengimo protokolai su nurodymu, juridiniams asmenims išsiųsti 462 pranešimai).

Daugiausia pažeidimų užfiksuota Vilniaus (784), Kauno (477), Klaipėdos (387) ir Panevėžio (360) apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose.

Šiais metais policijos pareigūnai jau nustatė 31 470 draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis nesilaikymo atvejų. Daugiau nei pusšimtis vairuotojų už šį pažeidimą neteko teisės vairuoti.

Policija akcentuoja, kad už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 3 dalyje numatyta bauda yra nuo 60 iki 90 eurų, be to, gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA