Iš Seimo besitraukiantis R. Karbauskis: visi „valstiečiai“ balsuos prieš I. Šimonytės kandidatūrą - Kas vyksta Kaune

Iš Seimo besitraukiantis R. Karbauskis: visi „valstiečiai“ balsuos prieš I. Šimonytės kandidatūrą papildyta

BNS 2020/11/24 08:04
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

„Valstiečių“ frakcija vieningai balsuos prieš centro dešinės koalicijos kandidatę į premjeres Ingridą Šimonytę, sako antradienį iš Seimo žadantis pasitraukti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Mūsų frakcija, aš labai tikiuosi, visa balsuos prieš, nes tai labai normalus opozicijos žingsnis. Už kitas (opozicines) frakcijas negaliu pasakyti, jos šiandien ryte spręs, būtų labai logiška, kad balsuotų „prieš“, – antradienį LRT radijui sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, „jei iš opozicijos niekas nebalsuotų už I. Šimonytę, beviltiška, kad ji būtų patvirtinta kandidate į premjeres“.

„Valstiečių“ lyderis patikino, kad šis sprendimas nėra susijęs su nesutarimais Seime dėl parlamento vadovybės formavimo, „valstiečiams“ likus be Seimo pirmininko pavaduotojo posto.

„Bet kurios realiai opozicinės partijos veiksmas – balsuoti prieš Vyriausybės programą, balsuoti prieš kandidatę į premjerus, nes visiškai akivaizdu, kad tai pirmiausia remiasi į asmenybę, po to remiasi į programinius dalykus“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Jis kritikavo ir pačią I. Šimonytės kandidatūrą ir jos siūlomus kandidatus į ministrų kabinetą.

„Kai Lukas Savickas pretendavo tapti ekonomikos ir inovacijų ministru, prezidentas sakė, kad jis neturi patirties ir tinkamo išsilavinimo. Tai dabar tikriausiai pusė tų, kurie siūlomi neturi nieko panašaus su Luko turėta kompetencija ir patirtimi“, – kalbėjo opozicinių „valstiečių“ vadovas.

Antradienį dieną jis ketina Vyriausiojoje rinkimų komisijoje patvirtinti, jog atsisako Seimo nario mandato, po to iš karto nutrūktų jo įgaliojimai.

R. Karbauskis viliasi, kad šis jo žingsnis „padės atstatyti „valstiečių“ kaip opozicinės frakcijos teises“.

Papildyta 10.37 val.

Darbo partija, LSDP susilaikys

Opozicinės Darbo partijos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos susilaikys balsuodamos dėl centro dešiniųjų kandidatės į premjeres I. Šimonytės kandidatūros, nors dalis socialdemokratų gali balsavime nedalyvauti.

„Mes gerbiame rinkėjų valią, todėl netrukdysime sudaryti Vyriausybės, bet Darbo partija yra opozicinė partija, todėl balsuodami susilaikysime“, – antradienį prieš posėdį Seime žurnalistams sakė V. Jukna.

Į pastabą, jog susilaikiusių parlamentarų balsai skaičiuojant balsavimo rezultatą turi tokią pačią reikšmę kaip balsas „prieš“, V. Jukna teigė, jog frakcija ateityje palaikys su partijos programa sutampančius Vyriausybės sprendimus, o būdama opozicine premjerės paskyrimo procedūros „tiesiog nestabdys“.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Algirdas Sysas BNS patvirtino, kad balsuojant dėl I. Šimonytės frakcija susilaikys, bet dalis narų gali balsavime nedalyvauti.

(papildymo pabaiga)

Tikisi atsakingai balsuojančių

Antradienį Seimas planuoja balsuoti, ar pritarti I. Šimonytės skyrimui ministre pirmininke. I. Šimonytės kandidatūrą į premjero pareigas siūlo centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.

Nutarimas dėl pritarimo premjero kandidatūrai priimamas paprasta balsų dauguma atviru balsavimu.

Tačiau valdantieji nėra tikri, kad balsavimas dėl premjerės kandidatūros bus sklandus, mat visa Liberalų sąjūdžio frakcija – 11 narių – ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen serga COVID-19 arba yra saviizoliacijoje.

„Tikimės, kad bus atsakingai balsuojančių ir Seimo mažumos frakcijose, nes niekas didelių priekaištų I. Šimonytei neišsakė“, – BNS sakė parlamento pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

„Šis balsavimas nėra esminis, kai turi atsiskirti opozicija nuo pozicijos, tai nėra balsavimas dėl Vyriausybės programos. Šiuo atveju balsuojama dėl asmenybės“, – teigė jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė I. Šimonytės kandidatūrą. Per tą laiką ji susitiko su visomis to pageidavusiomis parlamento frakcijomis.

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę, pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.

Vilniuje gimusi I. Šimonytė turi ekonomistės išsilavinimą, ji yra dirbusi Finansų ministerijoje nuo ekonomistės iki ministerijos sekretorės, viceministrės ir galiausiai finansų ministrės. Pastarąsias pareigas ji ėjo konservatoriaus Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje 2009–2012 metais. Po to I. Šimonytė trejus metus dirbo Lietuvos banke, dėstytojavo Vilniaus universitete, kol 2016 metais su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais pateko į parlamentą.

I. Šimonytė buvo įrašyta pirmuoju numeriu konservatorių sąraše, tačiau nėra partijos narė.

Kandidatė į premjeres teigia mokanti anglų, lenkų, rusų ir švedų kalbas, kaip savo pomėgį nurodo knygas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA