Kauno Kalėdų eglė gaubiasi saldžia skraiste – Kas vyksta Kaune

Kauno Kalėdų eglė gaubiasi saldžia skraiste

Kauno Kalėdų eglė gaubiasi saldžia skraiste / R. Tenio nuotr.

Praėjusį penktadienį Rotušės aikštėje pradėtas montuoti Kalėdų eglės pagrindas jau pasidengė žaliaskarės šakomis, čia pat gula ir purūs, lyg iš pieno plaukę, debesėliai. Šių metų Kauno puošmena akies ryškiomis spalvomis nepritrauks, tačiau pakvies į saldžią pasaką.

Kaip jau rašyta, Kauno Kalėdų eglę kurianti Jolanta Šmidtienė temą šių metų eglutei sugalvojo dar per pirmąjį karantiną. „Esu didelė saldumynų mėgėja, man morengas – pats skaniausias desertas. Būtent jis ir inspiravo šių metų eglutės puošmenas, tikiu, kad ne man vienai jos asocijuosis su trapiu, saldžiu, burnoje tirpstančiu morengu“, – naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo menininkė.

Puošmenos – iš izolono

Menininkė atskleidė ir medžiagą, iš kurios bus pagamintos eglutės puošmenos – tai izolonas. „Ši medžiaga yra plačiai naudojama statybų sektoriuje, kaip izoliacinė medžiaga. Tačiau mūsų puošmenos kuriamos iš dekoracijų gamybai skirto izolono pluošto, kuris gali būti naudojamas tiek viešųjų erdvių, tiek biuro patalpų, namų puošyboje“, – sakė J. Šmidtienė

Kalėdų eglutės dirbtuvės

Tiesa, menininkė pripažino, kad dėl koronaviruso grėsmės šiemet eglutės puošmenų gamybos darbai judėjo šiek tiek lėčiau, nes teko dirbti pamainomis, taip pat buvo atsisakyta savanorių pagalbos.

Eglutės įžiebimas portale „Kas vyksta Kaune“

Eglutės įžiebimas šiais metais vyks kitaip, šventinio koncerto transliacija su garsiausiomis šalies scenos žvaigždėmis LRT televizijos eteryje prasidės lapkričio 28 d. 18 val. O eglutės įžiebimo momentą portalas „Kas vyksta Kaune“ transliuos tiesiogiai internetu, tad saugiai, niekur neidami iš namų, galėsite pamatyti pirmieji, kaip atrodys ką tik įžiebta Kauno Kalėdų eglė.

Kalėdinis apšvietimas

Laisvės alėjoje suspindo šimtai lempučių

Liekant vos mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių, žiemos pasakos vaizdus Kaunas sukūrė jau ir kitose miesto viešosiose erdvėse – šimtai lempučių sutvisko ir Laisvės alėjoje.

Tiesa, Laisvės alėja ne vienintelė miesto erdvė, kuri jau pasipuošė ryškiomis šventiškomis lemputėmis, mieste jomis taip pat puošiami tiltai, gatvių apšvietimo stulpai, senamiesčio erdvės, Santakos parkas ir kitos vietos, kurios patrauks praeivių dėmesį ir sukurs jaukią atmosferą mieste.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA