Raudondvario dvaras rengiasi Kalėdoms: saugūs atstumai nekliudys šventinei nuotaikai – Kas vyksta Kaune

Raudondvario dvaras rengiasi Kalėdoms: saugūs atstumai nekliudys šventinei nuotaikai

R. Tenio nuotr.

Ar Raudondvario dvare šiemet galime tikėtis šv. Kalėdų nuotaikos ir pramogų? Tokių, prie kurių jau tradiciškai esame įpratę – su kalėdine eglute, muzika, šviesomis, dekoracijomis, prakartėle? „Taip! – sako Raudondvario Dvaro direktorė Snieguolė Navickienė. – Kalėdų negali atimti niekas, net pandemija. Mes vėl kviesime žmones į šventinį parką, kuriame šiemet lauks ypatinga Kalėdinė pasaka.”

Naujovė – Stebuklingas fortepijonas

Raudondvario pilies dvare jau kuriamos dekoracijos, kurios papuoš parką, kalėdiniu laikotarpiu lankytojams svetingai atvesiantį vartus į pasaulį, sklidiną šviesų, muzikos, linksmų balsų, tviskančių snaigių, raudonų kaspinų.

Didžiausias kaspinas juos Raudondvario dvaro Kalėdų eglę, kuri taps tarsi dovana kiekvienam, atėjusiam pasisemti jaukumo, šilumos, šventinio pakylėjimo.

Prie pagrindinės Kalėdų eglės šiemet nebus besifotografuojančiųjų ypač pamėgtos Karietos. Ji stovės kitoje parko vietoje – ten, kur lipti į ją bus pasirengusi Pelenė, šventiniam pokyliui pavirtusi Princese.

Prie Kalėdų eglutės vietoj karietos lauks interaktyvus Stebuklingas fortepijonas. “Ši pramoga kiekvienam leis pasijusti įstabiu kalėdinių melodijų kompozitoriumi ir atlikėju”, – šypsosi S.Navickienė, pristatydama šiemečių Kalėdų Raudondvario dvare naujovę.

Raudondvario eglutė

Virtuozais galės tapti visi

Suaugęs ar mažas lankytojas sės prie didžiulio Stebuklingo fortepijono, ir vos jo pirštai palies instrumento klavišus, pasigirs kalėdinė melodija, kuriai pritars ant Kalėdų eglutės žybsinčios šviesos. Bravo, bis, fotografiją atminčiai, maestro!

„Šiemet dėl epideminės situacijos negalime pakviesti žmonių į tradicinį Kalėdų eglutės įžiebimo koncertą, todėl sugalvojome, kaip, dalyvaujant ir interaktyviai Kalėdų eglutei, patiems lankytojams susikurti muzikinę pramogą ir padovanoti sau ir kitiems nepakartojamą šventinę emociją”, – aktyvaciją „Stebuklingas fortepijonas“ apibūdina Raudondvario Dvaro direktorė.

Ledas lauks pačiūžų ir čiuožėjų

Šventiniame parke veiks ir per ketverius metus daugelio lankytojų išbandyta ir pamėgta čiuožykla. Nežinia, kokia, artėjant Kalėdoms, bus epideminė situacija, tačiau tikėtina, kad ir čiuožykloje, ir parko teritorijoje teks laikytis rekomenduojamų atstumų, vengti glaudaus kontakto, būriavimosi.

Vis dėlto Raudondvario dvaro parko teritorija didelė, vyksmas vyks ne patalpose, o po atviru dangumi, todėl norinčiųjų sau ir savo šeimai surengti kalėdinę iškylą ir pasisemti šventinės nuotaikos, be abejo, netruks.

Čiuožykloje vienu metu galės pramogauti iki 25 čiuožėjų. Toks žmonių skaičius leis, skambant muzikai, saugiai džiaugtis pačiūžų sukiniais ant Raudondvario dvaro parke išlieto ledo.

Kalėdų pasakos personažai

Visi, kurie kalėdiniu laikotarpiu yra lankęsi Raudondvario dvaro parke, žino, kokia ypatinga nuotaika čia užburia lankytojus kiekvienais metais.

Ir šiemet čia bus tradicinė prakartėlė, karštų gėrimų ir užkandžių, šviesomis blyksinčių kalėdinių kompozicijų ir instaliacijų. Jei bus galima užeiti į pilies vidų, pasitiks dar vienas personažas – Dama su įspūdinga Kalėdų pokylio suknia.

Vasarą Raudondvario dvare vykęs gėlių festivalis paliko kompozicijas, kurios gruodžio šviesoje atgims visiškai naujai. Povas, lelijos žiedas, fontanas, nušviesti kalėdinių šviesų, taps šventinės pasakos dekoracijomis.

„Tai, kas pagaminta, kas jau atsirado, turi būti tvaru ir mums tarnauti toliau, paverčiant Raudondvario dvarą patraukliu visais metų laikais“, – sako direktorė S.Navickienė, su džiugiu jauduliu laukianti kalėdinės Raudondvario dvaro pasakos starto.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA