G. Nausėda apie kandidatus į ministrus: pateiktas sąrašas dar nereiškia ministrų portfelių – Kas vyksta Kaune

G. Nausėda apie kandidatus į ministrus: pateiktas sąrašas dar nereiškia ministrų portfelių

BNS 2020/11/19 12:44
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda giria kandidatę į premjero postą Ingridą Šimonytę ir ragina susitelkti bendram komandiniam darbui. Prezidentas taip pat teigė vertinsiantis ir gerbsiantis visas I. Šimonytės pateiktas kandidatūras į ministrus.

„Man patinka jos tiesus kalbėjimo būdas, Ingrida moka gerai reikšti mintis ir aš tikiu, kad ji moka gerai reaguoti į situaciją – matyti jos pokyčius ir priimti atitinkamus, adekvačius sprendimus, tačiau kiek teigiamų savybių bebūtų, vis dėlto, tai yra komandinis darbas“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

„Labai tikiuosi, kad tai supranta ir netrukus premjere tapsianti I. Šimonytė, kad tu gali daryti daug darbų ir 24 valandas per parą dirbti, bet vis tiek galutinę sėkmę lemia komandinis darbas, tai šiandien tas komandinis darbas, aš tikiu, turi išsiplėsti gerokai už Vyriausybės ribų ir visi mes turime jaustis savotiška komanda – prezidentas, Prezidentūra, Vyriausybė, Seimas. Jeigu tai pavyks padaryti, aš manau, rezultatai bus daug geresni negu esant kitam scenarijui“, – teigė jis.

Šalies vadovas ketvirtadienį Seimui pateikė I. Šimonytės kandidatūrą užimti Ministro Pirmininko pareigas.

Prieš tai šią savaitę, trečiadienį, I. Šimonytė po susitikimo su G. Nausėda, pristatė jos būsimo ministrų kabineto narius, tarp jų – ir buvęs valstybės kontrolierius Arūnas Dulkys.

Gerbs kandidatus į ministrus

„Nemanau, kad dabar mums verta pereiti prie konkrečių ministrų kandidatūrų – dabar galima pasakyti tik tiek, kad šitos kandidatūros, kurios šiandien pateiktos ant stalo, dar ir nėra galutinės, kadangi pirmiausia turime sulaukti ministrės pirmininkės patvirtinimo ir šitas sąrašas kol kas reiškia tiek, kad mes, gerbdami tokį pasirinkimą, susitiksime su visais kandidatais į ministrus, turėsime išsamų pokalbį, įskaitant ir jūsų minėtą pavardę, o tada spręsime“, – sakė G. Nausėda.

„Šitas sąrašas dar nėra išduoti pasai, ministrų portfeliai, tai yra viso labo numatomas planas susitikimų su kiekvienu iš kandidatų ir tik po tų susitikimų aš galėsiu atsakyti į klausimą, ar vienas, ar kitas žmogus tinka ministro portfeliui ar ne“, – pridūrė jis.

G. Nausėda taip pat teigė nemanantis, kad tai, jog nemaža dalis pretendentų į ministrus yra jauni, yra yda.

„Kaip sakoma, jaunystė yra yda, kuri greitai praeina, net nereikia nieko specialiai daryti – ji savaime praeina“, – sakė G. Nausėda.

„Tai man jaunystė nėra yda – manau, kad jaunystė turi vieną didelį privalumą. Aišku, esu matęs ir gerokai vyresnių žmonių, kurių akys dega, kuriose yra aistra, ir jaunystei ta aistra yra ypatingai būdingas dalykas, todėl aistra yra kūrybiškumas, tuo pačiu ir patirtis, bent jau tam tikra gyvenimiška patirtis, – yra tos savybės, kurios tikrai netrukdys atlikti ministro pareigų“, – teigė jis.

Šalies vadovas pabrėžė, kad su kandidatais bus aptariamos visos temos, tarp jų – ir tos, kurios trukdytų atlikti ministro pareigas.

„Tačiau, be abejo, trukdytų tokie dalykai kaip kažkokios uodegos, šešėliai, kurie galbūt yra buvę vieno ar kito kandidato praeityje. Teks įvertinti ir šitą aspektą – aš neslėpsiu, kad kalbėsime ir apie tai, kas įvyko tokio, dėl ko šiandien kandidatai jaučiasi nepatogiai arba galbūt mes matome tame tam tikrų problemų. Kalbėsimės atvirai, norėsime išgirsti atsakymus į klausimus, kodėl taip atsitiko, ką ketinate daryti kitaip, kad tokių ekscesų daugiau nepasikartotų“, – tvirtino prezidentas G. Nausėda.

Jis anksčiau yra sakęs, kad pirmasis naujos Vyriausybės uždavinys bus suvaldyti koronaviruso krizę, taip pat – siekti socialinio teisingumo, mokestinių lengvatų naikinimo, pajamų nelygybės mažinimo ir t.t.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA