„Kaunas Hockey“ nepaliko abejonių prieš varžovus namuose – Kas vyksta Kaune

„Kaunas Hockey“ nepaliko abejonių prieš varžovus namuose

„Hockey Lietuva“ nuotr.

Antradienį praėjusio sezono Lietuvos čempionato nugalėtojai stovo į Kauno derbį su „Baltų Ainių“ komanda ir nepaisant ilgos pertraukos be ledo ritulio kovų iškovojo pergalę 6:1. Triumfas šiame mače leido „Kaunas Hockey“ klubui aplenkti varžovus turnyrinėje lentelėje ir pakilti į trečiąją poziciją lygoje.

Rungtynės prasidėjo atsargiu žaidimu, o pirmųjų rimtų išbandymų abejų komandų vartininkai sulaukė kėliniui peržengus į antrąją pusę. Jei „Baltų Ainiams“ savųjų progų išnaudoti nepavyko, tai „Kaunas Hockey“ sugebėjo vieną iš savo pirmų galimybių paversti įvarčiu. Nors Pavelo Pravilo metimą atrėmė vartininkas Kristupas Pranckietis, bet pirmasis prie jo suskubo ir į vartus nukreipė Kirylas Danilenka (15:19, rez. perd. Pavelas Pravilo).

Prabėgus kėlioms minutėms po Luko Žukausko reido „Kaunas Hockey“ turėjo dar vieną puikią progą pasižymėti, bet tiek su juo metimu, tiek ir su pakartotiniu šūviu į vartus K. Pranckietis susitvarkė, rašoma „hockey Lietuva“ pranešime spaudai.

Prasidėjus antrajam kėliniui „Baltų Ainiai“ pabėgo trise prieš vieną gynėją, bet nepaisant kelių atliktų perdavimų, progos metimui iš puikios sudėties jie nesusikūrė ir „Kaunas Hockey“ vartininkui Pavelui Davydyukui pavyko susitvarkyti su pavojumi. Tuo tarpu jo komandos draugai netruko surengti savo atsaką, kuris buvo daug sėkmingesnis: greitose atakoje Lukas Žukauskas neklydo ir pasiuntė ritulį į vartus (24:16, rez. perd. Eduardas Chekmaryovas, Ylia Malashkevichius).

Tęsiantis antrajam kėliniui komandos žaidė vis aktyviau, bet progomis pasinaudoti joms nepavyko. „Baltų Ainių“ gretose po ilgo reido vienas prieš vartininką pabėgęs Damiras Shafeevas įvarčiu atakos užbaigti nesugebėjo, o vėliau nesėkmingai baigėsi ir jų išpuoli dviese prieš vieną gynėją. „Kaunas Hockey“ atsakė savo atakomis, tačiau nei Remigijui Guogai, nei K. Danilenkai tikslaus metimo atlikti nepavyko.

Savo pranašumą dar labiau įtvirtinti „Kaunas Hockey“ ekipai pavyko po sumaišties prie oponentų vartų, kai Vytautas Jagelavičius iš arti pasiuntė ritulį į vartus (32:46, rez. perd. Romanas Reshetnikovas, Povilas Jagelavičius). Negana to, tuo „Baltų Ainių“ bėdos nesibaigė – netrukus traumą patyrė Kristupas Pranckietis ir į vartus priverstinai stojo Lukas Jakšys.

Kėlinio pabaigoje „Baltų Ainiams“ buvo skirta pražanga, o po ginčų dėl jos teisėtumo buvo skirta ir antroji nuobauda privertusi juos dvi minutes žaisti trise. Visgi, atsilaikę mažumoje, „ainiai“ vėliau sugebėjo išprovokuoti dvi „Kaunas Hockey“ pražangas, o dvigubą kiekybinę persvarą išnaudojo vos prasidėjus trečiajam kėliniui. Dėkingoje situacijoje ritulį gavęs Makaras Tokarevas atliko tikslų metimą į viršutinį vartų kampą (41:25, rez. perd. Nikita Bashkirovas).

Po oponentų tikslaus metimo savo atsaką turėjo L. Žukauskas, po prasiveržimo atlikęs tikslų metimą ir sugrąžinęs trijų įvarčių pranašumą savo komandai (42:18, rez. perd. E. Chekmaryovas, Y. Malashkevichius). Praleistas įvartis nesumažino „Baltų Ainių“ noro atakuoti ir kurti progas, bet itin užtikrintai žaidusio P. Davydyuko įveikti jiems nepavyko, o varžovų šturmą atlaikęs „Kaunas Hockey“ dar kartą surengė rezultatyvią ataką. Pasižymėjo Egidijus Binkulis (49:32, rez. perd. Aleksandras Strokinas).

Paskutines „Baltų Ainių“ viltis pakovoti dėl taškų atėmė dar vienas nesėkmingas momentas prie jų vartų: iš toli atliktą metimą tarp kojų praleido Lukas Jakšys ir E. Chekmaryovas džiaugėsi netikėtu įvarčiu (51:52, rez. perd. Žygimantas Girdžius, L. Žukauskas).

Rungtynių pabaigoje abi komandos viena po kitos buvo baudžiamos nuobaudomis, o kurį laiką ant ledo teisę žaisti turėjo vos po tris kiekvienos ekipos atstovus. Nors per likusį laiką įvarčių pelnyta nebebuvo, Y. Malashkevichius dar spėjo peržengti ribas ir užsidirbti 5+20 nuobaudą, anksčiau laiko užbaigiant jo pasirodymą ant ledo.

Po rungtynių „Kaunas Hockey“ puolėjas Vytautas Jagelavičius atviravo, jog po ilgo laiko be rungtynių nebuvo sunku įsivažiuoti į žaidybinį ritmą. Lietuvos rinktinės nario teigimu, rungtyninė praktika būtina ir keliant žaidimo lygį.

„Rungtynės buvo sunkios, kadangi turėjome ilgą pertrauką po paskutinių rungtynių. Pastarosios pusantros savaitės daug treniravomės, bet įsivažiuoti į žaidybinį ritmą sunku: atrodo per treniruotes viskas sekasi, bet rungtynėse yra visai kas kita. Jos yra būtinos, be jų nebus ir ledo ritulio lygio kėlimo.“

Kalbėdamas apie didelį komandai tenkamų baudos minučių kiekį Kauno ekipos atstovas pripažino, jog būtina mažinti pražangų skaičių.

„Iš tikrųjų šių metų čempionate gauname labai daug baudos minučių. Žinoma, mes kaip žaidėjai turėtume palaikyti discipliną ir jų vengti, bet kažkaip nepavyksta. Norisi žaisti kietai, arti tos ribos, kai būni pašalintas. Stengsimės mažinti jų skaičių, nes sezono gale, atkrintamosiose varžybose, gaunant tiek dviejų minučių nuobaudų bus labai sunku.“

Šiandien „Kaunas Hockey“ neišnaudojo nė vienos daugumos, tad V. Jagelavičiui beliko pasidžiaugti, jog jų komanda sėkmingiau žaidė lygiomis sudėtimis.

„Mes turėjome galimybę pelnyti įvartį žaidžiant prieš tris varžovus – neįmušėme, o jie po to tokioje pačioje situacijoje pelnė įvartį. Iš esmės tai labai svarbu – tas kuris išnaudoja daugumas, tas bus favoritas laimėti rungtynes. Šiandien mums pasisekė: pelnėme daugiau įvarčių lygiomis sudėtimis ir tuo džiaugiamės.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA