A. Veryga apie vakcinas nuo koronaviruso: skiepysimės kasmet, kaip ir nuo gripo - Kas vyksta Kaune

A. Veryga apie vakcinas nuo koronaviruso: skiepysimės kasmet, kaip ir nuo gripo

BNS 2020/11/17 13:08
Adociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Turimi duomenys apie koronavirusą rodo, jog nuo jo greičiausiai reikės skiepytis kiekvieną sezoną, panašiai, kaip šiuo metu skiepijamasi nuo gripo, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tiems, kas galvoja, kad pasiskiepijimas bus visam gyvenimui – vargu. Iš tos informacijos, kurią žinome, iš klinicistų, iš mokslininkų, kad vis tik imunitetas formuojasi mėnesiams, o ne metams, yra panašu į sezoninį susirgimą, kaip kad yra gripo virusas arba susirigimas“, – žurnalistams antradienį sakė ministras.

„Jeigu taip iš tikrųjų bus, pasitvirtins tokia informacija, tai turėsime susitaikyti su tuo, kad, matyt skiepysimės nuo covido kaip skiepijamės nuo gripo“, – pridūrė jis.

Koronaviruso genomo tyrimą atliekantys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai praėjusią savaitę paskelbė nustatę, jog pirmosios ir antrosios bangos COVID-19 sukėlėjai skiriasi ir vienu metu įmanoma užsikrėsti keliomis koronaviruso atmainomis.

Pasak A. Verygos, kol kas anksti kalbėti apie tai, ką šis atvejis gali reikšti ir kokį poveikį jis turėtų vakcinai ar gydymui.

Pasaulyje šiuo metu atliekami kelių vakcinų nuo COVID-19 efektyvumo tyrimai. Lietuva su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis yra nusprendusi dalyvauti įsigyjant visas kuriamas COVID-19 vakcinas, dėl kurių derasi Europos Komisija.

Lietuva yra priėmusi sprendimą iš farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. dozių vakcinų, o iš „Janssen Pharmaceutica NV“ – 1,24 mln. dozių, 1,5 mln. vakcinos dozių planuojama įsigyti iš „Sanofi“ su GSK.

Dalyvaujant visuose pirkimuose siekiama užsitikrinti, jog Lietuvą turėtų pakankamą kiekį veiksmingų vakcinų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA