Po atmestos „valstietės“ kandidatūros į Seimo vicepirmininkus siūlomas J. Sabatauskas – Kas vyksta Kaune

Po atmestos „valstietės“ kandidatūros į Seimo vicepirmininkus siūlomas J. Sabatauskas Papildyta

BNS 2020/11/17 19:19
DELFI nuotr.

Atmetus „valstietės“ Aušrinės Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį pateikė socialdemokrato Juliaus Sabatausko kandidatūrą į parlamento vicepirmininkus.

„Esu trečias eilėje. Penktadienį paskirtas vienas vicepirmininkas nuo opozicijos, šiandien buvo antras bandymas paskirti, aš esu trečias bandymas“, – per jo kandidatūros pateikimą Seime sakė J. Sabatauskas.

Penktadienį Seimo pirmininkės pavaduotoju paskirtas „darbietis“ Andrius Mazuronis.

Antradienį per slaptą balsavimą atmesta „valstietės“ A. Norkienės kandidatūra: už ją buvo 57 Seimo nariai, prieš – 47, susilaikė 29, vienas biuletenis rastas negaliojantis.

Po šio balsavimo paskelbus apie neišrinktą vicepirmininką, Seimo vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen paskelbė pusvalandžio pertrauką konsultacijoms su frakcijomis.

Per ją „valstiečiai“ į Seimo vicepirmininkus pasiūlė Jono Jaručio kandidatūrą.

V. Čmilytei-Nielsen nepateikus jos Seimui, R. Karbauskis žadėjo kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl didelės frakcijos teisių ribojimo.

„Klostosi situacija, kad mes kreipsimės į Konstitucinį Teismą, paklausdami, ar tai, ką jie išaiškino du kartus, ar tai privaloma, ar tik rekomendacija“, – sakė R. Karbauskis.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog „reikėtų žiūrėti, kad mažos politinės grupės neatsidurtų geresnėje padėtyje negu didelės grupės tais atvejais, kai formuojama parlamento vadovybė“.

Seime opozicinėmis yra pasiskelbusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Darbo partijos frakcijos. Tarp jų „valstiečiai“ turi didžiausią frakciją, joje – 32 nariai. Socialdemokratų frakcija turi 12 narių, „darbiečiai“ – dešimt.

Pagal Seimo statutą, kandidatus į vicepirmininkus, pasitaręs su frakcijomis, Seimo pirmininkas siūlo taip, kad jo pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad iš viso turės šešis pavaduotojus: keturis valdančiųjų atstovus ir du – opozicijos.

Papildyta 19.38 val.

Šeštą kadenciją Seime dirbantis socialdemokratas Julius Sabatauskas antradienį paskirtas parlamento pirmininkės pavaduotoju.

Per slaptą balsavimą už jo kandidatūrą buvo 77 Seimo nariai, 31 – prieš, susilaikė 11. Du biuleteniai rasti negaliojantys.

J. Sabatausko kandidatūrą į savo pavaduotojus parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pateikė, kai prieš tai buvo atmesta „valstietė“ Aušrinė Norkienė.

Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Tačiau koalicijos partneriai yra sutarę, kad jų bus šeši.

Kandidatus į vicepirmininkus, pasitaręs su frakcijomis, Seimo pirmininkas siūlo taip, kad jo pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai.

Penktadienį, per pirmąjį naujojo parlamento posėdį, vicepirmininkais patvirtinti konservatorius Jurgis Razma ir „darbietis“ Andrius Mazuronis. Antradienį į šias pareigas taip pat paskirti konservatoriai Paulius Saudargas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė.

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA