Teismas atmetė skundus: buvęs Kauno policijos vadas atleistas teisėtai – Kas vyksta Kaune

Teismas atmetė skundus: buvęs Kauno policijos vadas atleistas teisėtai

BNS 2020/11/16 16:53
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį dviejose bylose atmetė buvusio Kauno apskrities policijos viršininko Dariaus Žukausko skundus ir jo atleidimą bei išvadą, jog jis pažemino pareigūno vardą, pripažino teisėtais.

D. Žukauskas teismui buvo apskundęs Policijos departamento sprendimą atimti jam teisę dirbti su slapta informacija ir atleisti iš pareigų. Byla buvusio Kauno policijos vadovo prašymu nagrinėta uždaruose posėdžiuose.

„Leidimas dirbti su slapta informacija panaikintas teisėtai, todėl ir atleidimas iš pareigų pripažintas pagrįstu“, – BNS sakė teismo atstovas Audris Kutrevičius.

„Šio leidimo panaikinimas nėra drausminės atsakomybės taikymo klausimas. Pagal Konstitucinio Teismo doktriną toks leidimas yra grindžiamas pasitikėjimu asmeniu, o esant duomenų apie nepalankias aplinkybes, būtina vertinti, ar asmens darbas su įslaptinta informacija nesukelia nepriimtinos rizikos tokios informacijos saugumui“, – teigiama teismo pranešime.

Buvęs Kauno policijos viršininkas iš pareigų buvo atleistas šių metų vasario 26 dieną, nes neteko teisės dirbti su slapta informacija.

Policijos departamentas teigė, kad per patikrinimą konstatuota, jog D. Žukausko asmeninės savybės, elgesys, ryšiai su tam tikrais asmenimis kelia pagrįstų abejonių dėl jo patikimumo.

Kitoje byloje D. Žukauskas skundė sprendimus dėl jo veiksmų Tenerifėje įvertinimo – prašė panaikinti Policijos departamento Imuniteto valdybos išvadą bei generalinio komisaro įsakymą, kad pažemino pareigūno vardą.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ skelbė, kad 2019 metų liepą tuometinis Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos vadovas G. Skladas ir D. Žukauskas, kuris buvo išėjęs tėvystės atostogų, drauge su advokatu iš Lietuvos atvyko į verslininko Raimondo Karpavičiaus vilą Tenerifėje Ispanijoje ir pareikalavo, kad name poilsiavę žmonės per dvi valandas išsikraustytų.

Leidinio duomenimis, tuomet jau vyko kova dėl sergančio verslininko palikimo. Atvykėliams buvo iškviesta policija.

„Kai aukštas policijos pareigūnas pasirodo konfliktinėje situacija kitoje šalyje, susidaro pagrindas įspūdžiui, kad policijos sistema neoficialiai palaiko vieną iš ginčo šalių, tokiu būdu diskredituojama visa policija, dėl to toks elgesys žemina pareigūno vardą. Teismo vertinimu, faktinių duomenų tam pakako“, – teismo motyvus dėl šio epizodo vertinimo atpasakojo A. Kutrevičius.

Abu šie sprendimai per 30 dienų gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT