Raudona koronaviruso zona: dar nematyti medikų kasdienybės vaizdai – Kas vyksta Kaune

Raudona koronaviruso zona: dar nematyti medikų kasdienybės vaizdai išskirtinė foto medžiaga

V. Balkūno nuotr.

Pranešus apie dar neregėtus koronaviruso skaičius Lietuvoje – net 2066 infekcijos atvejus, Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos dalijasi vaizdais iš perpildytų COVID-19 palatų. Kol vieni kategoriškai tvirtina, kad koronaviruso nėra, medikai priversti nuolat iš infekcijos gniaužtų gelbėti vis į gydymo įstaigas atvykstančius kritinius ligonius.

„Sukasi skaitliukas. Auga užsikrėtusiųjų, sergančiųjų skaičius. Didėja įtampa visuomenėje – vieni baisisi situacija, kiti ja netikti. Nekinta tik vienas dalykas – po ligoninės stogu dirbančio personalo susikaupimas, atsidavimas. Dar vienas pacientas, dar viena gyvenimo istorija, dar viena nerimo užlieta šeima. Menkai kas žino, kiek medikų rankų prisiliečia prie kiekvieno paciento, kiek galvų vienu metu virš jo palinksta, kol nustatoma diagnozė, randamas tinkamiausias gydymo būdas, kasdien stebima, ar būklė gerėja.

Daugelis norėtų nors akies krašteliu dirstelėti už priėmimo-skubios pagalbos, palatų durų ir įsitikinti savomis akimis, kad jų artimasis prižiūrėtas, nepamirštas, gydomas. Deja, ligoninė – ne muziejus ir tokioje vietoje, kur vyksta kova su pavojingu virusu, ekskursijos neorganizuojamos. Vis tik ta paslapties skraistė retkarčiais virsta ginklu, naudojamu prieš tuos, kurie dirba savo darbą gelbėdami gyvybes“, – rašoma Santaros klinikų pranešime.

Santaros klinikos kviečia pasižvalgyti po sustabdytų akimirkų galeriją ir linki, kad niekada netektų su medikų darbo kasdienybe susipažinti patiems, „iš vidaus“. „Linkime visiems kuo geriausios sveikatos, o jeigu ji sutriktų – ramybės ir pasitikėjimo profesionalų komanda“.

Savanoriškais pagrindais VUL Santaros klinikų karštuosiuose taškuose akimirkas įamžinęs fotografas Vidmantas Balkūnas savo nuotraukas padovanojo VUL Santaros klinikoms.

Lapkričio 13 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 130 COVID-19 sergančių pacientų, iš jų 20 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 130 COVID-19 sergančiųjų – 2 vaikai.

Daugiausia šalies COVID-19 ligonių – LSMU Kauno ligoninėje

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė pranešė šiuo metu gydanti daugiausia COVID-19 ligonių šalyje.

Lapkričio 13 d. iš viso turime 170 COVID-19 ligonių, iš kurių pusei reikia deguonies terapijos, o 12 guli Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.

Bendrai Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 1205 žmonės, 87 iš jų yra reanimacijoje, penktadienį informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijos duomenimis, su deguonies kaukėmis gydomi 595 pacientai, 58 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 31 tūkst. 878 asmenys, 24 tūkst. 284 tebeserga, 7247 asmenys pasveiko.

Ministerija nurodo, kad iš 16,5 tūkst. ligoninėse esančių lovų užimtos beveik 9,2 tūkstančio.

Reanimacijos lovų užimta daugiau nei pusė: 351 iš 660 esamų, taip pat užimta trečdalis lovų su dirbtinės plaučių ventiliacijos įranga – 202 iš 604.

Iš 6,3 tūkst. lovų su deguonimi užimta apie 1,9 tūkstančio, iš beveik 6,3 tūkst. lovų su deguonimi užimta per 1,9 tūkstančio. Duomenis pateikė 60 iš 61 ligoninės.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 253 žmonės, dar 94 užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA