Keičiasi karantino taisyklės: pradinukai ir darželinukai galės mokytis be kaukių – Kas vyksta Kaune

Keičiasi karantino taisyklės: pradinukai ir darželinukai galės mokytis be kaukių

BNS 2020/11/11 14:04
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pakoregavo karantino sąlygas ir leido pradinukams bei darželinukams mokytis ir ugdytis be kaukių, taip pat papildytos išimtys leidžiant viešąjį maitinimą kai kuriose įstaigose.

Vyriausybės sprendime numatyta, kad prievolė viešose vietose dėvėti kaukes vyresniems nei 6-erių metų vaikams netaikoma ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo proceso metu esant ugdymo įstaigoje ar jos teritorijoje.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, tarptautinės organizacijos griežtai kaukių nerekomenduoja vaikams iki 5 metų, o vyresniems, 6-11 metų vaikams, kaukės gali būti rekomenduojamos, bet neprivalomos.

„Matome didelį ir visuomenės tam tikrą susipriešinimą, siūlome atsižvelgti į aplinkybes, kad nėra imperatyvo rekomenduoti (kaukių – BNS) šitai amžiaus grupei“, – Vyriausybės posėdyje sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu leista viešąjį maitinimą teikti ugdymo, socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros, krašto apsaugos, pataisos įstaigose, taip pat tardymo izoliatoriuose, Užsieniečių registracijos centre ar „kitose įstaigose, kuriose būtina užtikrinti maitinimą pagal įstaigos veiklos specifiką“.

Draudimai lankytis kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose papildyti ir nuostata, jog taip pat draudžiama ir šių įstaigų nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

„Pastebėjome, kad vis tiktai yra bandoma apeiti draudimą dėl įvairių renginių ir užsiėmimų organizavimo nuomojant patalpas“, – sakė ministras.

Viešojo maitinimo įstaigoms, kurioms jau anksčiau išimtimis leista veikti, taip pat ir sporto varžyboms be žiūrovų įtrauktas papildomas reikalavimas per karantiną užtikrinti operacijų vadovo nustatytas sąlygas: asmenų srautų valdymą, saugų atstumą, būtiną higieną, asmenų aprūpinimą apsaugos priemonėmis.

Karantinas Lietuvoje trims savaitėms įvestas šeštadienį, A. Veryga tvirtino, kad jis greičiausiai bus tęsiamas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA