Išaiškinta daugiau jaunuolių surengtų egzekucijų Kaune: puldavo be įspėjimo | Kas vyksta Kaune

Išaiškinta daugiau jaunuolių surengtų egzekucijų Kaune: puldavo be įspėjimo

„Kas vyksta Kaune“ montažas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK) pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorais sėkmingai baigė keliolika ikiteisminių tyrimų, susijusių su nepilnamečių asmenų daromais nusikaltimais.

Kaip rašoma Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime, policijos pareigūnai išaiškino ne vieną paauglių daromą nusikaltimą, kurie pastarosiomis savaitėmis ne vienu patalpintu vaizdo įrašu viešojoje erdvėje baugino gyventojus. Pareigūnai profesionaliai ir greitai siekė išsiaiškinti teisės pažeidimus darančius jaunuolius bei imtis priemonių dėl visuomenės saugumo, kad ateityje tokį nusikalstamą elgesį užkardyti.

Ypatingo pareigūnų dėmesio sulaukė bei tuo pačiu atkreipę ir visuomenės susidomėjimą keleto minučių vaizdo įrašai, patalpinti socialiniuose tinkluose, kuriuose matyti grupelė paauglių, smurtaujančių prieš kitus panašaus amžiaus jaunuolius. Buvo nustatyta, jog šių metų vasarą, rugpjūčio mėn. pabaigoje, vieną popietę populiariame miestiečių lankomame Draugystės parke Kaune jaunuolių grupelė, kurių amžius nuo 16 iki 18 metų, sumušė nepilnametį (gim. 2005 m.).

Keturiems jaunuoliams, iš kurių 2 vaikinai ir mergina nepilnamečiai (visi gim. 2004 m.), buvo pareikšti įtarimai dėl nesunkaus kūno sužalojimo pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 138 str. 1 d. Konfliktas tarp paauglių kilo dėl merginos, ko pasekoje nukentėjusiajam buvo suduoti smūgiai į įvairias kūno vietas. Nepilnamečiai įtariamieji prisipažįsta sužaloję bendraamžį bei suvokia savo poelgio pasekmes, nuoširdžiai gailisi.

Šiuo metu visiems nusikaltimą padariusiems paaugliams yra pareikšti įtarimai, paskirtos kardomosios priemonės. Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK Veiklos skyriaus pareigūnų grupė toliau atlieka kitus procesinius veiksmus, ikiteisminis tyrimas šiuo metu eigoje.

Kiti smurto protrūkiai

Kitas paauglių incidentas taip pat įvyko Draugystės parke. Spalio mėn. pradžioje prie nepilnamečio (gim. 2004 m.) priėję keli panašaus amžiaus jaunuoliai pargriovė jį ant žemės bei kojomis ir rankomis tyčia sudavė pastarajam smūgius į galvos sritį. Kilus žodiniam konfliktui, galimai ir vėl dėl merginų, viešoje vietoje, matant pašaliniams parko lankytojams, kartu buvo sumuštas ir kitas 15 metų paauglys. Dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 284 str. (dėl viešosios tvarkos pažeidimo), kuriame nukentėjusiaisiais šiame ikiteisminiame tyrime pripažinti 2 nepilnamečiai.

Policijos pareigūnai nedelsiant apklausę įvykio liudytojus, nukentėjusius nepilnamečius bei išsiaiškinę šio incidento viešosios tvarkos pažeidėjus, dėl šio įvykio pareiškė įtarimus bei paskyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti 16 metų jaunuoliui ir kartu su juo dalyvavusiam nusikaltimo padaryme jaunam vyrui (gim. 2001 m.). Tyrimas toliau tęsiamas.

Dar vienas paauglių išpuolis Kauno mieste įvyko šalia prekybos centro esančiame miškelyje K.Baršausko gatvėje. Iš gauto vaizdo įrašo buvo matyti, kaip grupelė jaunuolių laukia link jų ateinančių būrelio galimai nepilnamečių asmenų, kuriems prisiartinus prie pastarųjų, juos pargriauna ant žemės ir gulintiems suduoda kojomis smūgius į įvairias kūno vietas – pilvą, nugarą, galvą. Pagal gautus pirminius tyrimo duomenis, Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Įvykio metu nukentėjęs 15 metų paauglys papasakojo, jog su keliais draugais nusprendė atvykti į Kauną ir pasivaikščioti greta prekybos centro. Jiems bevaikščiojant prie jų prisiartino jaunuolių grupelė, iš kurių keletas buvo pažįstami iš matymo, nes matyti iš viešai paaugliams prieinamo populiaraus socialinio tinklo. Tarp grupės jaunuolių ir nepilnamečio kilus konfliktui, buvo suduotas smūgis kumščiu į veidą, o pastarajam pargriuvus buvo spardoma kojomis į įvairiais kūno vietas – nugarą, kojas, šonus.

Baigusi smurtauti vaikinų grupelė pasišalino, o nukentėjęs nepilnametis apsivalęs išpurvintus drabužius grįžo į namus. Atlikus įvykio vietoje buvusių liudytojų apklausas, peržiūrėjus ir išanalizavus vaizdo įrašus, atlikus kitus procesinius veiksmus Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK pareigūnai nustatė, jog fizinį smurtą nepilnamečio atžvilgiu viešojoje vietoje panaudojo 3 jau pilnametystės sulaukę asmenys (du gim. 2001 m. bei gim. 2002 m.).

Savo kaltę įtariamieji pripažįsta ir gailisi. Fizinio smurto protrūkio priežastis įvardinta kaip neva nepagarbiai atsiliepta apie vieną iš merginų. Visiems trims paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei uždrausta nebendrauti ir neieškoti ryšių su įvykyje dalyvavusiais asmenimis kol vyksta ikiteisminis tyrimas.

Visiems šiems Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK pareigūnų atskleistiems ir toliau tęsiamiems rezonansiniams ikiteisminiams tyrimams dėl nepilnamečių paauglių padarytų nusikaltimų arba įvykiuose nukentėjusiųjų nepilnamečių asmenų vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorai.

Vagystės jaunuolių tarpe

Š. m. pradžioje Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorais teisminiam nagrinėjimui jau yra perdavę 3 nepilnamečių baudžiamąją bylą, kuomet jie Kauno miesto didžiuosiuose prekybos centruose ypatingai įžūliai vogė loterijos bilietus. Pareigūnai operatyviai atskleidė ir atliko ikiteisminį tyrimą dėl 8 epizodų atvirai įvykdytų svetimo turto vagysčių pagal požymius nusikaltimo, numatyto Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d.

Atlikus procesinius veiksmus paaiškėjo, kad visi trys nepilnamečiai įtariamieji savo kaltę pripažįsta pilnai, o nusikaltimo motyvas vienas – tiesiog labai reikėjo pinigų asmeninėms išlaidoms. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai š. m. kovo 17 d. paskelbė nuosprendį visiems trims: kiekvienam teismo pripažintam kaltu nepilnamečiui buvo paskirta ne mažiau kaip 1 metai laisvės apribojimo bausmė kartu su atitinkamomis auklėjimo poveikio priemonėmis.

Kita įžūli vagystė įvykdyta nepilnamečio paauglio buvo pareigūnų išaiškinta ir šių metų birželio mėn. perduota kaltinamuoju aktu į Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus, kuriame valstybinį kaltinimą taip pat palaikė Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo skyriaus prokurorai. Būdamas 14 metų amžiaus, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamuosius įstatymus jau pagal amžių yra subjektas ir atsakantis už savo neteisėtus veiksmus, jaunuolis įvykdė keletą svetimo turto vagysčių iš įvairių prekybos centro. Dėl visų 4 vagysčių (buvo pavogta šimtai loterijos bilietų) nepilnametis kaltu prisipažino, o nusikaltimo motyvas buvo noras turėti pinigų.

Š. m. rugsėjo mėn. 15 d. šio nepilnamečio atžvilgiu Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis – už savo padarytas tyčines veikas pripažintas kaltu ir jam paskirta galutinė 1 metų 7 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant nepilnametį viso elgesio apribojimo laikotarpiu nuo 22.00 val. iki 06.00 val. būti savo namuose, jei tai nesusiję su darbu, mokslu ar sportine veikla, tęsti mokslą iki sueis 16 metų, po to vėliau mokytis arba pradėti dirbti.

Pareigūnai primena, kad ir toliau skirs ypatingą dėmesį nepilnamečių daromiems nusikaltimams, teisės pažeidimams – ne tik jų išaiškinimui, bet ir užkardymui bei prevencijai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA