Artumą su sergančiuoju koronavirusu fiksuos mobilioji programėlė – Kas vyksta Kaune

Artumą su sergančiuoju koronavirusu fiksuos mobilioji programėlė

BNS 2020/11/05 12:04
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvoje pradeda veikti atstumą su sergančiuoju fiksuojanti programėlė „KoronaStopLT“ – ją nemokamai galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ internetinių parduotuvių.

Programėlė „Bluetooth“ ryšiu fiksuoja artumą tarp įrenginių.

„Ji įspėja naudotojus apie tai, kad jie per 14 dienų buvo labai arti ir ilgiau nei 15 min. šalia kito programėlės naudotojo, savanoriškai pranešusio apie užsikrėtimą COVID-19 ligą sukeliančiu koronavirusu. Kartu su įspėjimu programėlė pateikia rekomendacijas, kokie veiksmai gali padėti sustabdyti tolesnį viruso plitimą“, – teigiama programėlės aprašyme.

Jame taip pat nurodoma, kad programėlė tik papildo visuomenės sveikatos specialistų taikomą sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga turėjusių asmenų nustatymo metodą ir suteikia galimybę įspėti tuos, kurių sergantysis nepažįsta ar apie kuriuos galėjo pamiršti.

Aprašyme taip pat teigiama, kad programėlė sukurta Sveikatos apsaugos ministerijos pavedimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užsakymu.

Be to, pabrėžiama, kad programėlė nenaudoja jokių geografinės vietos nustatymo ar judėjimo duomenų, o naudotojų tapatybė, buvimo vieta, laikas jokiais atvejais neatskleidžiami.

„KoronaStopLT“ programėlė bus pristatyta penktadienį vyksiančioje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministerijoje, ją galėsite išvysti ir portale „Kas vyksta Kaune“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT