„Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanoti geriausi Lietuvos teatralai – Kas vyksta Kaune

„Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanoti geriausi Lietuvos teatralai

BNS 2020/11/05 21:13
DELFI / J. Elinsko nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje apdovanoti geriausi praėjusių metų teatralai – jiems įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“.

No images found.

Padėkos premiją ir „Auksinį scenos kryžių“ už ilgametį indėlį į scenos meną kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas įteikė operos solistei Irenai Milkevičiūtei, pranešė Kultūros ministerija.

Atminimo ženklas Boriso Dauguviečio auskaras skirtas aktoriui, režisieriui Dariui Gumauskui „už jautrų patirties atskleidimą bei socialinio-edukacinio projekto „Mongolija“ sukūrimą“.

Geriausia režisiere pripažinta Yanaa Ross už spektaklį „Vienos miško pasakos“.

Metų aktoriais tapo Paulina Taujanskaitė už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ ir aktorius Lukas Malinauskas už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“.

Nepagrindinio vaidmens kategorijoje „Auksiniai scenos kryžiai“ įteikti aktorei Aušrai Pukelytei už Valerijos vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ ir aktoriui Pauliui Markevičiui už Martyno vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“.

Metų scenografu paskelbtas Robertas Wilsonas už operos „Turandot“ scenografiją, geriausia kompozitore – Marija Paškevičiūtė už muziką baletui „Dienos, minutės“.

„Auksinis scenos kryžius“ operos solistui Rafailui Karpiui skirtas už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“, solistei Asmik Grigorian – už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“.

Martynas Rimeikis įvertintas kaip geriausias choreografas už baletus „Eglė žalčių karalienė“ ir „Dienos, minutės“.

Metų šokėjais pripažinti Marius Pinigis už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“ ir JulijaiStankevičiūtė – už moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ bei Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“.

Dramaturgas Rimantas Ribačiauskas „Auksiniu scenos kryžiumi“ įvertintas už garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ dramaturgiją.

Spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje apdovanota spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė: Jūratė Trimakaitė, Cerise Guyon, Thomas Demay, Felix Bataillou.

Metų patirties kategorijoje apdovanotas režisierius Tadas Montrimas už imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ sukūrimą.

„Auksiniai scenos kryžiai“ skiriami už reikšmingiausius metų darbus, išskirtinius profesinius laimėjimus, už ilgametį indėlį į scenos meną.

Kultūros ministerijai buvo pateikta 80 pasiūlymų skirti profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijas. Kandidatūras vertino ekspertų komisija.

Dėl koronaviruso ir paskelbto karantino tradicinė „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija iš Teatro dienos kovą buvo perkelta į lapkritį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA