Vieną didžiausių šalyje COVID-19 pacientų srautą turinti Kauno ligoninė prašo savanorių pagalbos – Kas vyksta Kaune

Vieną didžiausių šalyje COVID-19 pacientų srautą turinti Kauno ligoninė prašo savanorių pagalbos

Asociatyvi / LSMU Kauno ligoninės nuotr.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė praneša apie dėl koronaviruso mažėjančias darbingų medikų gretas ir stabdomas kai kurias planines operacijas. Kauno ligoninė dairosi ir ryžtingų piliečių pagalbos – Infekcinių ligų bei Skubios pagalbos-priėmimo skyriuose labai reikalingos savanorių pajėgos.

Nedarbingumą turi 32 medikai

„Kasdien susiduriame su iššūkiu kovoje su COVID-19. Mūsų medikai jau dirba virš savo galimybių ribos ir tenka stiprinti Infekcinių ligų skyriaus kolektyvą iš kitų padalinių. O tai reiškia kitų medicininių paslaugų mažinimą“, – socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia ligoninė.

Dėl COVID-19 ligos nedarbingumą turi 32 LSMU Kauno ligoninės darbuotojai, saviizoliacijoje – apie 100 medikų ir ligoninės personalo darbuotojų.

Nevykdys planinių operacijų

Tuo tarpu stiprinant infekcinių ligų skyriaus komandą nuo lapkričio pradžios Josvainių g. 2 padalinyje nebus vykdomos planinės urologijos, chirurgijos, ginekologijos operacijos. Teikiama tik skubi chirurginė pagalba.

Planinės chirurgijos paslaugos lieka LSMU Kauno ligoninės padaliniuose Hipodromo g. ir Laisvės al.

Lapkričio 3 dieną LSMU Kauno ligoninėje buvo 106 COVID-19 pacientai, iš jų deguonies kaukių reikia 52. Užimtos 6 intensyvios terapijos lovos.

Ieško savanorių

„Savanorių pagalba ant žmogiškų galimybių ribos balansuojančiam mūsų ligoninės medicinos personalui, dirbančiam didžiausią krūvį turinčiuose skyriuose, būtų didžiulė paspirtis“, – skelbia ligoninė.

Savanoriams būtų skiriami pacientų priežiūros darbai: maitinimas, prausimas, pagalba judant, keliantis, transportuojant, asistavimas slaugos personalui atliekant procedūras.

„Būtų šaunu, jei savanoris gebėtų dirbti komandoje, turėtų bendravimo įgūdžių, būtų atsakingas ir rūpestingas. Esame ligoninė, turinti vieną didžiausių šalyje COVID-19 pacientų srautą. Labai laukiame savanoriškos pagalbos, jos reikia ir mūsų personalui, ir pacientams“, – rašoma ligoninės pranešime.

Turintys ryžto bei sugebėjimų savanoriškai veiklai LSMU Kauno ligoninėje, prašomi susisiekti el. paštu: saulius.davainis@kaunoligonine.lt.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA