Lietuvą pasiekė dar 100 tūkst. gripo vakcinos dozių - Kas vyksta Kaune

Lietuvą pasiekė dar 100 tūkst. gripo vakcinos dozių

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Lietuvą pasiekė antroji iš trijų šio sezono gripo vakcinos siuntų – 100 tūkst. dozių, trečiadienį pranešė Valstybinės ligonių kasos (VLK).

Pasak VLK, ši siunta į Lietuvą atkeliavo dviem savaitėm anksčiau nei planuota, tad vakcinos dar šią savaitę bus pradėtos dalinti šalies gydymo įstaigoms.

Planuojama, kad nuo kitos savaitės pacientai, skiepijami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, jau galės kreiptis dėl galimybės pasiskiepyti, rašoma VLK pranešime žiniasklaidai.

„Matant, kaip aktyviai šiemet žmonės skiepijasi nuo gripo, koks didelis vakcinos poreikis, ligonių kasų specialistai padarė viską, kas nuo jų priklauso, sakyčiau, ir dar daugiau, kad pagreitintų skiepų siuntos kelią į Lietuvą. Dabartinėmis sąlygomis tai nebuvo taip jau paprasta, tačiau mums pavyko“, – pranešime cituojama VLK Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartienė.

Iš viso šiemet Valstybinės ligonių kasos nupirko beveik 245 tūkst. keturvalentės gripo vakcinos dozių – 45 proc. daugiau, nei pernai.

Rugsėjį buvo gauta 108 tūkst. vakcinų, didžioji dalis jų jau išskiepyta. Paskutinė – 37 tūkst. vakcinų – siunta gydymo įstaigas turėtų pasiekti gruodį.

Vakcinas iš VLK gavo 511 šalies gydymo įstaigų. Reikiamą vakcinų kiekį jos nurodo pačios.

Gripo vakcinoms įsigyti šiemet iš PSDF skirta daugiau nei 2,3 mln. eurų. Nuo gripo nemokamai yra skiepijami vyresni nei 65 metų žmonės, sergantieji lėtinėmis ligomis, nėščiosios, gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai.

Pasak VLK, žmonės nuo gripo vis aktyviau skiepijasi kiekvienais metais.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę Lietuvoje registruota 17 gripo atvejų, o sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje siekia 30,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Prieš metus šis rodiklis siekė 42 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA