Prastovų kompensavimo tvarkos keisti neketina - Kas vyksta Kaune

Prastovų kompensavimo tvarkos keisti neketina

I. Gaižausko nuotr.

Verslui pageidaujant, kad paskelbus naują karantiną valstybė kompensuotų 100 proc. į prastovas išleistų darbuotojų atlyginimų, socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad kompensavimo tvarkos keisti neplanuojama.

Anot Lino Kukuraičio, valstybė ir toliau kompensuos iki 90 proc. minimalaus atlyginimo (MMA), o likusią dalį mokės darbdavys.

„Tikrai nesvarstoma keisti prastovų kompensavimo, tai galioja ir šio karantino metu, tad ta pati nuostata, kad kompensuojama iki 90 proc. minimalaus mėnesinio atlygio. Remiamasi tuo pačiu solidarumo principu, kad ir darbdavys, ir valstybė yra atsakinga, įsipareigoja išlaikyti darbuotoją darbo rinkoje“, – žurnalistams trečiadienį sakė L. Kukuraitis.

„Kaip matome, pagal procentus valstybė šia prasme įsipareigoja daugiau. Šito principo planuojame ir laikytis“, – pridūrė jis.

Įmonėms, norinčioms didesnių kompensacijų, ministras siūlo įdarbinti vyresnius nei 60 metų darbuotojus.

„Jeigu verslas nori turėti šimtaprocentinę išmoką, tai tikrai siūloma ir kviečiama, skatiname įdarbinti vyresnius nei 60 metų žmones, ir jų prastovos, prastovų mechanizmas yra šimtaprocentinio apmokėjimo“, – pabrėžė L. Kukuraitis.

„Būtent šita grupė, kaip žinia, krizės laikotarpiu yra labiausioje rizikoje, kalbant apie darbo rinkos pokyčius“, – kalbėjo jis.

L. Kukuraitis taip pat pabrėžė, kad per antrąjį karantiną vėl galios didelė dalis anksčiau jau patvirtintų socialinių priemonių, pavyzdžiui, kompensacijos savarankiškai dirbantiems.

Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis šią savaitę BNS sakė, kad valstybė turėtų kompensuoti 100 proc. prastovų įmonėms, kurių veikla apribota dėl karantino.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA