Kauno poliklinikos nebeturi gripo vakcinų: norinčiųjų pasiskiepyti – tūkstančiai - Kas vyksta Kaune

Kauno poliklinikos nebeturi gripo vakcinų: norinčiųjų pasiskiepyti – tūkstančiai

BNS 2020/11/01 09:48
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Gerokai padaugėjus norinčiųjų skiepytis nuo gripo, Kauno miesto poliklinikos jau baigė šiam sezonui įsigytas tiek mokamas, tiek kompensuojamas gripo vakcinas.

Kad Kauno poliklinikos nebeturi mokamų vakcinų nuo gripo, BNS informavo poliklinikos direktorius Paulius Kibiša. „Susidomėjimas didelis, šiuo metu vyksta pirkimas. Kai tik turėsime, pranešime pacientams ir juos skiepysime toliau“, – sakė poliklinikos vadovas.

Kaunas vakcinų laukia lapkritį

Kaip BNS sakė Kauno poliklinikos direktorius P. Kibiša, įstaigos šiuo metu yra pabaigusios tiek mokamas, tiek kompensuojamas vakcinas. Kompensuojamos vakcinos gauti tikimasi lapkričio pirmosiomis savaitėmis, o mokamos – lapkričio pabaigoje.

„Šiuo metu mes valstybės finansuojamą gripo vakciną esame išskiepiję visą, kurią gavome – 6,3 tūkst. Greitai, tikrai labai didelis buvo susidomėjimas. Komercinę vakciną mes taip pat išskiepijome“, – sakė jis.

Įstaiga šiemet įsigijo 44 proc. daugiau komercinių vakcinų nei pernai visam sezonui, tačiau jos baigėsi per mėnesį.

„Paklausa, panašu, visame pasaulyje išaugo, o vakcina yra pakankamai sudėtingas biologinis produktas“, – sakė P. Kibiša.

Jis akcentavo, kad sulaukus papildomų vakcinų skiepytis dar nebus vėlu, nes didžiausias sergamumo gripu pikas registruojamas sausio–vasario mėnesiais.

„Ir lapkritis, ir gruodis yra geri mėnesiai skiepytis, kadangi spėja susiformuoti imunitetas“, – sakė poliklinikos vadovas

Kompensuojamų vakcinų įsigijo daugiau

VLK duomenimis, šiemet įsigyta 45 proc. daugiau kompensuojamų gripo vakcinų nei pernai, beveik pusė jų jau pasiekė gydymo įstaigas.

„Šiuo metu į šalies gydymo įstaigas jau pristatyta beveik pusė nupirkto vakcinos kiekio, t. y. 108 tūkst. dozių. Likęs nupirktas vakcinos kiekis į gydymo įstaigas bus pristatomas dalimis iki gruodžio vidurio. Dalis vakcinos į gydymo įstaigas turėtų būti pristatyta lapkričio mėnesio antroje pusėje“, – BNS sakė VLK Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus patarėja Agnė Dmitrijevaitė.

Vakcina dalimis, pasak jos, pristatoma kasmet, taip yra tiek dėl ribotų tiekėjo galimybių pristatyti visą kiekį iškart, tiek todėl, kad gydymo įstaigos nėra pajėgios sandėliuoti viso užsakyto vakcinos kiekio.

VLK duomenimis, jos nupirktą gripo vakciną iš viso gavo 511 gydymo įstaigų, turinčių sutartis su ligonių kasomis. Jos vakcinos gauna tiek, kiek gripo vakcinos dozių yra pačios užsisakiusios.

„Kai kurios baigė joms pristatytą vakcinų kiekį ir laukia, kada bus pristatytas likęs kiekis, kitos – sėkmingai skiepija toliau“, – sakė A. Dmitrijevaitė.

Pasak VLK, žmonės nuo gripo vis aktyviau skiepijasi kiekvienais metais. Pernai, remiantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, iš VLK nupirktų 168 tūlst. 444 sezoninio gripo vakcinos dozių buvo įskiepyta 167 tūkst. 401 dozė, tai yra 99,4 proc. nupirktos vakcinos kiekio.

Užpernai – iš nupirktų 131 tūkst. 738 sezoninio gripo vakcinos dozių įskiepytos 129 tūkst. 96 dozės, tai yra 98 proc. nupirktos vakcinos kiekio.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę Lietuvoje registruoti septyni gripo atvejai, o sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje siekia 32,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Prieš metus šis rodiklis buvo didesnis ir siekė 54 atvejų 10 tūkst. gyventojų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA