Vėlinių savaitgalio išvakarėse – žinia iš prezidento ir svarbūs patarimai iš ministerijos – Kas vyksta Kaune

Vėlinių savaitgalio išvakarėse – žinia iš prezidento ir svarbūs patarimai iš ministerijos

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Lietuvos gyventojus Vėlinių savaitgalį susilaikyti nuo giminių susibūrimų, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Rekomendacijas taip pat pateikė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Kauno miesto savivaldybė – elkitės atsakingai.

„Prašau Jūsų kruopščiai laikytis visų saugumo reikalavimų. Plaukite rankas, išlaikykite dviejų metrų atstumą, viešumoje dėvėkite kaukes, socialinius ryšius palaikykite nuotoliniu būdu. Likite namuose, jei jaučiate bent vieną peršalimo simptomą. Vėlinių savaitgalį susilaikykite nuo didesnių giminės susibūrimų“, – „Facebook“ paskyroje parašė prezidentas.

G. Nausėda atkreipė dėmesį, kad sparčiai daugėjant susirgimų padėtis tampa kritinė, kiekvienas žmogus gali tapti viruso nešiotoju ir sukelti mirtiną pavojų artimiausiems žmonėms.

„Kiekvienas mūsų galim prisidėti, kad ligoninėse nepritrūktų vietos sunkiems ligoniams. Vis dar galime pasiekti, kad Kalėdas ir Naujuosius metus pasitiktume antrajai pandemijos bangai slūgstant. Išnaudokime šią galimybę!“, – sako prezidentas.

Pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje ir kitose Europos šalyse sparčiai daugėja susirgimų koronavirusu, šalys dėl to įveda socialinio gyvenimo apribojimus.

SAM rekomenduoja laikytis saugumo priemonių

Artėjant ilgajam Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog dėl itin nepalankiai susiklosčiusios epidemiologinės situacijos šalyje gyventojai privalo laikytis papildomų prevencijos priemonių.

Gyventojai, vyresni nei 6 metų (išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo sveikatos būklės šių priemonių dėvėti tiesiog negali), turi visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes, vengti artimo kontakto su kitais žmonėmis, išlaikyti mažiausiai 2 metrų atstumą, jei įmanoma – artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu. Tik taip pavyks išvengti tolimesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Prieš vykstant lankyti artimųjų kapų rekomenduojama pasidomėti, kokiai zonai – žaliai, geltonai ar raudonai, priskiriama konkreti savivaldybė.

Jei teritorijoje, į kurią planuojama vykti, yra paskelbtas karantinas, kelionę siūlomą atidėti vėlesniam laikui. Žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus. Privaloma likti namuose ir visais iškilusiais klausimais konsultuotis su Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808) arba su savo šeimos gydytoju.

Jei artimųjų kapus nusprendžiama lankyti Vėlinių savaitgalio metu, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu. Vis dėlto, žmonėms, negalintiems nesinaudoti viešuoju transportu, privaloma visos kelionės metu tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, respiratorių be vožtuvo. Nepamiršti nuolat dezinfekuoti rankas.

Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis (išskyrus šeimos narius). Privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų.

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Svarbu, kad būtų vengiama kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama.

Kauno savivaldybė – šįkart atsisakykime kai kurių tradicijų

Vėlinių savaitgalį Kauno kapines užplūstant tūkstančiams žmonių, sveikatos specialistai įspėja šįkart atsisakyti kai kurių tradicijų. Sparčiai daugėjant COVID-19 susirgimų, senjorai bei lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai raginami susilaikyti nuo artimųjų kapų lankymo, taip pat vengti susitikimų su giminėmis ir draugais. Kapinėse būtina dėvėti kaukes bei laikytis socialinės distancijos.

Pasak miesto mero Visvaldo Matijošaičio, nebūtina visiems vienu metu važiuoti į miesto kapines. Tą galima padaryti ir vėliau. Juolab kad nemaža dalis kauniečių jau iki šiol spėjo sutvarkyti artimųjų amžino poilsio vietas.

„Tradicijos yra gilios ir įsišaknijusios, tačiau dabar svarbiausia – mūsų visų sveikata. Dėvėti kaukę ir laikytis saugaus atstumo tarp žmonių – tai elementariausi ir būtiniausi principai, kuriais visi privalome vadovautis“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Šį rudenį atsiritus antrajai koronaviruso bangai, pokyčiai palietė ir laidojimo paslaugas teikiančią savivaldybės įmonę „Kapinių priežiūra“.

„Įsigaliojus lokaliam karantinui, klientų aptarnavimas vykdomas tik nuotoliniu būdu. Dėl leidimo laidoti išdavimo prašome vykti į kapines arba kreiptis į kapinių vedėjus“, – aiškino „Kapinių priežiūros“ vadovas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT