Karinis sraigtasparnis vėl kilo dėl kilnaus tikslo – į Kauną pristatytas donoro organas – Kas vyksta Kaune

Karinis sraigtasparnis vėl kilo dėl kilnaus tikslo – į Kauną pristatytas donoro organas

KOP nuotr.

Besibaigianti savaitė Karinėms oro pajėgoms (KOP) yra išskirtinė ir tuo, kad jau du kartus kariniai oro sraigtasparniai dalyvavo donorų organų pergabenimo operacijose.

Trečiadienį gavus prašymą iš Nacionalinio transplantacijos biuro transplantuoti organą, KOP sraigtasparnis Mi-8T pakilo iš 2-ojo paieškos ir gelbėjimo posto (Kaunas) ir iš VŠĮ „Kauno klinikos“ į VŠĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos“ pristatė organą, reikalingą transplantacijos operacijai. Organo pergabenimas truko daugiau kaip pusvalandį.

Šiandien, spalio 30 d., KOP sraigtasparnio Eurocopter AS365 Dauphin įgula, vadovaujama mjr. Laimio Aleknavičiaus, iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės į VŠĮ „Kauno klinikos“ perskraidino donorui reikalingą organą.

„Nors oro sąlygos šiandien nebuvo geros, šią užduotį atlikom sėkmingai. Viliamės, kad mūsų pastangos padės išsaugoti žmogaus gyvybę“, – sakė mjr. L. Aleknavičius.

Karinės oro pajėgos, atlikdamos kitas užduotis, taip pat vykdo budėjimą paieškos ir gelbėjimo postuose bei prireikus atlieka medicininės evakuacijos ir gelbėjimo užduotis, gabena donorų organus transplantacijos operacijoms bei ligonius nutrauktų galūnių replantacijos operacijoms.

Primename, jog anksčiau šią savaitę karinės oro pajėgos taip pat skraidino donoro organus reikalingus išgelbėti ne vieną gyvybę.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA