Lietuvos kariuomenėje – per 100 koronaviruso atvejų – Kas vyksta Kaune

Lietuvos kariuomenėje – per 100 koronaviruso atvejų

BNS 2020/10/28 16:20
Asociatyvi/R. Tenio nuotr.

Lietuvos kariuomenėje šiuo metu yra nustatyta per 100 koronaviruso atvejų, daugiau nei 600 – saviizoliacijoje.

„Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje saviizoliacijoje yra kiek daugiau nei 600, serga per 100 karių ir darbuotojų, tačiau tai nėra itin dideli židiniai“, – BNS trečiadienį sakė Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Andrius Dilda.

Jo teigimu, sergančiųjų yra įvairiuose Lietuvos kariuomenės vienetuose.

„Didesnį sergančiųjų skaičių daliniuose stebime Klaipėdos, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskrityse“, – teigė Lietuvos kariuomenės atstovas.

A. Dilda pridūrė, kad visuose kariniuose daliniuose ribojamas karių ir transporto priemonių judėjimas tarp padalinių, likęs tik būtinasis susisiekimas, griežtinamas patekimas į karinius vienetus.

Taip pat vykdoma kontrolė – matuojama įeinančiųjų temperatūra, deklaravimas, o maitinimas ir sveikatos priežiūros paslaugos organizuojamos taip, kad nesusidarytų eilės.

Šauktiniai dvi savaites liks padaliniuose

Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas A. Dilda taip pat teigė, kad šauktiniai artimiausias dvi savaites nebus išleidžiami namo.

„Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos kariai artimiausias 2 savaites liks savo tarnybos vietose daliniuose“, – teigė kariuomenės atstovas.

Jo teigimu, po dviejų savaičių ketinama koreguoti išleidimo į namus sąlygas, atsižvelgiant į savivaldybės priklausymą užsikrėtimo zonai.

A. Dilda pridūrė, kad nepaisant koronaviruso situacijos, kariai ir toliau atliks savo pareigą besirengdami šalies gynybai bei padės kitoms su koronaviruso plitimu kovojančioms institucijoms.

Šiuo metu kariai padeda Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, jie dirba pamainomis, yra aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT