Savaitgaliui – džiuginanti sinoptikų prognozė: orai bus permainingi, bet šiluma nesitrauks – Kas vyksta Kaune

Savaitgaliui – džiuginanti sinoptikų prognozė: orai bus permainingi, bet šiluma nesitrauks

Ruduo Kaune/ R. Tenio nuotr.

Artimiausiomis dienomis orai šalyje tik gerės: gūsingas vėjas iki sekmadienio turėtų nurimti, o temperatūra šią dieną kils iki 13–15 ar net 16 laipsnių šilumos, prognozuoja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. Pasak sinoptikų, panašūs orai turėtų išsilaikyti ir kitos savaitės pradžioje.

Penktadienį Lietuvos orus lems per Suomiją ir Kareliją slenkančio ciklono pietinis pakraštys. Diena bus debesuota su pragiedruliais. Protarpiais numatomas lietus, gausiau palis šiaurinėje šalies pusėje. Vėjas pūs iš pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s, vėjo gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s.

Aukščiausia temperatūra niūresniuose šiauriniuose rajonuose kils iki 12–14 laipsnių, o pietinėje, šviesesnėje šalies pusėje sieks 15–16 laipsnių šilumos.

Šeštadienį mūsų orus lems ciklono pietvakarinis pakraštys. Naktį ir rytą nedidelį lietų į pietinę respublikos dalį atneš piečiau banguojantis atmosferos frontas. Įdienojus orai trumpam pagerės, gali pro debesis švystelėti saulė. Popietę vėl tvenksis debesys ir, pradedant šiaurės vakariniais rajonais, vėl prapliups lietus, tik šįkart jį jau lems kitas – iš šiaurės atkeliavęs atmosferos frontas.

Vėjas išliks vakarų, pietvakarių, bus smarkokas, dieną arčiau jūros jo gūsiai sieks 15 m/s. Nakties temperatūra pietinėje Lietuvos pusėje laikysis apie 7–9 laipsnius, pajūryje bus dar šilčiau, vėsu bus tik šiauriniuose rajonuose – vos 4–6 laipsniai. Dieną daugelyje šalies vietovių vyraus 12–14 laipsnių šiluma, pietvakariniuose rajonuose gali sušilti ir iki 15 laipsnių.

Sekmadienį mūsų regione stiprės aukštesnio slėgio sritis. Jau naktį lietaus bus nedaug, palis ne visur. Paryčiu, vėjui aprimus, vietomis formuosis rūkas. Oras naktį atvės iki 5–10 laipsnių šilumos. Sekmadienio dieną orai dar pagerės: lietaus tikimybė bus maža, pro debesis žvilgčios saulė, pūs šiltas ir nesmarkus pietų vėjas. Temperatūra su saulės pagalba daug kur pakils iki 13–15 ar net 16 laipsnių šilumos.

Ateinančios savaitės pradžia didelių permainų dar neatneš.

Pirmadienio naktį debesų bus nedaug, lietaus nenumatoma, tik vietomis nusidrieks rūko skraistės. Temperatūra neturėtų kristi žemiau 4–9 laipsnių šilumos. Pirmadienio dienos pradžia taip pat bus sausa ir šviesi, tik stiprėjantis pietryčių vėjas išduos artėjantį žemesnio slėgio sūkurį.

Įdienojus debesų ims sparčiai daugėti, o vakariniuose rajonuose popietę negausiai palynos. Šilumos dėl debesų ir vėjo dieną bus truputį mažiau – vyraus 13–14 laipsnių.

Antradienio naktį žada palyti daugelyje šalies vietovių, dieną – jau tik vietomis. Vyraus nedidelis lietus. Vėjas pūs iš pietryčių, pietų, vidutinio stiprumo. Debesuota naktis numatoma gana švelni, apie 6–11 laipsnių šilumos, dieną oras turėtų sušilti iki 11–15 laipsnių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.