Kaune iš anksto balsavęs R. Karbauskis gąsdino rinkėjus: rezultatus lems balsuojančiųjų aktyvumas - Kas vyksta Kaune

Kaune iš anksto balsavęs R. Karbauskis gąsdino rinkėjus: rezultatus lems balsuojančiųjų aktyvumas

BNS 2020/10/19 12:00
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Rinkimų rezultatus lems balsuojančiųjų aktyvumas, sako pirmadienį Kauno rotušėje iš anksto Seimo rinkimų antrajame ture balsavęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Akivaizdu, kad jis (antrasis turas – BNS) bus nulemtas rinkėjų aktyvumo. Akivaizdu, kad partijos, kurios šiandien turi daugiau balsų, dešiniosios partijos, jos savo rinkėjų maksimumą jau pasiekė. Kiek žmonių ateis, tai ir lems, ar laimės dešiniosios partijos, ar ne“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, mažesnis nei 40 proc. aktyvumas būtų palankus dešiniosioms partijoms.

„Pagal balsų skaičių, kuris gautas pirmajame rinkimų ture, akivaizdu, kad buvo gautas tas pats skaičius balsų, kuris buvo už dešiniuosius ir 2016 metais. (…) Jeigu žmonės į rinkimus neateis, aišku, dešiniosios jėgos laimės ir diržų veržimosi politika, matyt, iš karto bus įgyvendinta“, – kalbėjo valdančiųjų „valstiečių“ lyderis.

32 „valstiečių“ kandidatai dalyvauja antruose turuose, daugelis jų – kaimiškose apygardose.

R. Karbauskis teigė, kad kol kas jokių derybų dėl galimų koalicijų po rinkimų tarp partijų nevyko.

„Šiandien pasakyti, kas gali formuoti koalicijas, tikrai per anksti, dešinieji tikrai rinkimų nelaimėjo. Kaip, aišku, labai sudėtinga šnekėti apie centro kairės koaliciją, kadangi dabar matematiškai mažiau balsų turi centro kairė nei dešinė“, – kalbėjo jis.

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, jo gavo 23 mandatus. Antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 16 vietų parlamente.

Darbo partija iškovojo devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų ir Laisvės partijos – po aštuonis, Liberalų sąjūdis – šešis mandatus.

Trys Seimo nariai – konservatorių kelta Ingrida Šimonytė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai Beata Petkevič bei Česlavas Olševskis – išrinkti per pirmąjį turą.

Pirmadienį prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture renkant parlamentarus 68 vienmandatėse apygardose. Sekmadienį bus balsuojama apylinkėse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA