Priminimas gyventojams: kapsi paskutinės lėšos „švarioms“ transporto priemonėms įsigyti – Kas vyksta Kaune

Priminimas gyventojams: kapsi paskutinės lėšos „švarioms“ transporto priemonėms įsigyti

R. Tenio nuotr.

Valstybės inicijuotos paramos netaršioms transporto priemonėms įsigyti langas baigia užsidaryti. Kaip skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), iš 8 mln. eurų, numatytų kompensacijoms, liko tik 170 tūkst. eurų, paraiškų priėmimas bus stabdomas artimiausiu metu.

APVA nurodo sulaukusi 8793 paraiškų kompensacijoms už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą, elektrinį mopedą ar viešojo transporto bilietą, jau panaudota 7,83 mln. eurų paramos.

Penktadienį lėšų likutis kompensacijoms buvo 170 tūkst. eurų. Pasak agentūros, paraiškos bus priimamos iki tol, kol pakaks šių lėšų – tikėtina, kvietimas bus stabdomas pirmadienį, pasibaigus skirtoms lėšoms.

Paraiškas APVA galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį ir iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT