Jaunoji čiuožėja iš Lietuvos tarptautinėse varžybose Budapešte pasidabino medaliu | Kas vyksta Kaune

(Iš kairės) E. Dvarionienė, M. Brejeva, J. Aglinskytė, D. Kozlovas / LČF nuotr.

Šį savaitgalį „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Budapest Trophy 2020“ Budapešte, Vengrijoje, kuriose varžėsi čiuožėjai iš 17 valstybių, Lietuvos čiuožėjos, atstovaujančios jaunimo grupei iki 19 metų, užėmė aukštas vietas.

Kaip skelbiama Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) pranešime, Klaipėdos dailiojo čiuožimo klubo „Speigas“ trenerės Editos Dvarionienės auklėtinė Marija Brejeva šiose varžybose iškovojo sidabro medalį. Po trumposios programos atlikusi 3 trigubus šuolius ji surinko 48,21 taškus ir rikiavosi 2-oje vietoje.

M. Brejeva iškovojo sidabro medalį / LČF nuotr.

Po laisvosios programos čiuožėjos pozicija nepasikeitė ir bendroje įskaitoje surinkusi 137,29 taškus M. Brejeva lipo ant nugalėtojų pakylos. Šių varžybų nugalėtoja tapo Ukrainos atstovė Anastasiia Shabotova.

Kita Lietuvos čiuožėja Jogailė Aglinskytė, kuri treniruojama Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų ainiai“ trenerio Dmitrijaus Kozlovo, liko per vieną žingsnelį nuo nugalėtojų pakylos. Trumpojoje programoje J. Aglinskytė du kartus krito ir surinkusi 41,02 taškus rikiavosi 8-oje vietoje.

Tačiau laisvojoje programoje čiuožėja iš Kauno sugebėjo atsitiesti ir iškovoti trečią vietą su 82,19 taškais. Visgi bendroje įskaitoje jai pritrūko taškų, kuriuos prarado trumposios programos pasirodyme, ir J. Aglinskytė užėmė 4-tą vietą su 123,21 taškais.

LČF pažymi, kad abi perspektyvios sportininkės yra Lietuvos olimpinės pamainos rinktinės narės, kurių šį lapkritį dar laukia startai Bergame (Italija) ir Dortmunde (Vokietija).